Sześć medali pływaków - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sześć medali pływaków

Reprezentanci sekcji pływackiej Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start” zdobyli sześć medali na Letnich Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Gorzowie Wielkopolskim.

Najlepszą podopieczną Anety Michalskiej-Kocjan okazała się Patrycja Wojnarowska, która startując na różnych dystansach stylem dowolnym, klasycznym i grzbietowym zdobyła złoty medal uzyskując 1081 punktów w grupie S7.

Złoty krążek wywalczył również Łukasz Kokosza, który w grupie S5 w stylach dowolnym i klasyczny, uzyskał 491 pkt.

Paweł Grzebieństartując w pięciu konkurencjach w grupie S8uzyskał łącznie 1333 „oczka”, co pozwoliło na zdobycie brązowego medalu. Na tym samym stopniu podium stanęła Karolina Szumlańska, która w grupie S6 uzyskała wynik na poziomie 279.

Do medalowej puli dwa brązowe krążki dorzuciła sztafeta kobiet w składzie : Natalia Gogola, Patrycja Wojnarowska, Karolina Szumlańska oraz Kinga Krakowiecka.

Wszystkie niepełnosprawne ruchowo osoby mogą zapisać się na bezpłatne zajęcia nauki i doskonalenia pływania. Wystarczy skontaktować się z trenerką Anetą Michalską-Kocjan pod numerem telefonu 601-345-214. Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.