Sześć medali strzelców Delfina - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sześć medali strzelców Delfina

Podczas weekendu (20-22 września) w Tarnowie rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym. Udział w nich wzięli zawodnicy z województw małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Strzelcy i trenerka Delfina Tarnów

Młodzi strzelcy Delfina Tarnów już w piątek sięgnęli po dwa medale w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego mix (chłopak + dziewczyna). Złoty medal w tej konkurencji wywalczyli Hubert Słowik i Aleksandra Radecka – 555 pkt., trzecie miejsce zajęli natomiast Filip Tyński oraz Patrycja Podwika – 519 pkt. Trzeci tarnowski duet, Tomasz Nowak i Martyna Słowik, z rezultatem 470 pkt. sklasyfikowany został na szóstej pozycji.

Równie udane dla podopiecznych trenerki Barbary Brożek były kolejne dni. W konkurencji pistolet pneumatyczny 40 strzałów młodzików drugie miejsce zajął Hubert Słowik – 359 pkt., a na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Filip Tyński – 357 pkt.

W pistolecie sportowym 30+30 strzałów młodzików, triumfował Hubert Słowik – 534 pkt., piątą lokatę zapewnił sobie Tomasz Nowak – 483 pkt., a siódmy był Filip Tyński – 447 pkt.

Hubert Słowik powtórzył swój sukces w strzelaniu z pistoletu szybkostrzelnego 2x30 strzałów (tym samym zakończył mistrzostwa z dorobkiem czterech medali: trzech złotych i srebrnego), uzyskując rezultat 500 pkt. Ósme miejsce w tej konkurencji zajął Tomasz Nowak – 483 pkt., a tuż za nim uplasował się Filip Tyński – 447 pkt.

W klasyfikacji drużynowej Delfin Tarnów uplasował się – w gronie 23 klubów – na czwartym miejscu.