Sześć medali w MŚ w Londynie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sześć medali w MŚ w Londynie

Z sześcioma medalami powrócili reprezentanci tarnowskiego Startu z rozgrywanych w Londynie Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych w lekkoatletyce. Informowaliśmy już o brązowych „krążkach” zdobytych przez Annę Trener-Wierciak w skoku w dal i Michała Derusa w biegu na 100 metrów. Dziś pora na wiadomości o pozostałych medalach naszych lekkoatletów.

Aż trzy z nich wywalczyła, rywalizująca w klasie T11 (zawodnicy niewidomi), Joanna Mazur, startująca z przewodnikiem, Michałem Stawickim. W biegu na 1500 metrów, tarnowianka, po pogoni z piątego miejsca i niesamowitym finiszu, z nowym rekordem życiowym 4:50.95 min wywalczyła tytuł mistrzowski, drugą na mecie reprezentantkę Kolumbii, Maritzę Arango Buitrago wyprzedzając zaledwie o 0.24 sekundy.

W biegu na 800 metrów, w półfinale Joanna Mazur rezultatem 2:19.15 min ustanowiła rekord Mistrzostw Świata. W finale, na ostatniej prostej stoczyła natomiast zaciętą walkę o pierwsze miejsce z Meksykanką, Dianą Laurą Coraza Castaneda, przegrywając ostatecznie zaledwie o trzy setne sekundy (tarnowianka osiągnęła wynik 2:21.89 min).

Trzeci medal, para Joanna Mazur – Michał Stawicki wywalczyła w biegu na dystansie 400 metrów, w którym z czasem 1:01.94 min sklasyfikowana została na trzecim miejscu.

Wspomniany już na wstępie Michał Derus (klasa T47 – amputacje kończyn górnych), do brązowego medalu na 100 metrów, dorzucił „krążek” z tego samego kruszcu z rywalizacji na 200 metrów. Kolejność na mecie była w tym wyścigu identyczna jak w biegu na dystansie o połowę krótszym. Pierwsze miejsce, z rekordem świata – 21.21 s, zajął Brazylijczyk, Petrucio Ferreira dos Santos, drugi był jego rodak, Yohansson Nascimento, a trzeci Michał Derus, który osiągnął najlepszy w tym sezonie rezultat - 22.08 s.