Sześć złotych medali sztafet MLUKS Tarnów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sześć złotych medali sztafet MLUKS Tarnów

Ostatnim akordem tegorocznego sezonu biegów przełajowych w Małopolsce były rozegrane w Krakowie Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Znakomicie spisali się w nich młodzi przełajowcy MLUKS Tarnów, w ośmiu startach zdobywając sześć medali złotych i jeden srebrny.

Pierwsze miejsce wywalczyły sztafety MLUKS Tarnów w kategoriach:

- dzieci młodszych rocznik 2009 i młodsi (4x500 metrów): Lena Łukowicz, Karolina Najberek, Maksymilian Bryniarski, Szymon Mietła,

- dzieci młodszych rocznik 2007 i młodsi (4x500 metrów): Patrycja Szołtysik, Aleksandra Zaucha, Dawid Matyaszek, Emil Maj,

- dzieci starszych (4x800 metrów): Eryka Brach, Emilia Gałat, Wiktor Legutko, Miłosz Wróbel,

- juniorów (4x800 metrów): Oliwia Sowa, Katarzyna Serafin, Krzysztof Filipek, Jakub Molczyk,

- open dziewcząt (4x800 metrów): Patrycja Szołtysik, Małgorzata Góra, Eryka Brach, Emilia Gałat,

- open chłopców (4x800 metrów): Wiktor Legutko, Emil Maj, Dawid Matyaszek, Miłosz Wróbel.

Drugie miejsce zapewniła sobie natomiast, biegnąca na dystansie 4x800 metrów, tarnowska sztafeta juniorek w składzie: Oliwia Jaworska, Sara Drwal, Joanna Szylar i Kinga Mendel.

Ogłoszono także klasyfikację końcową Grand Prix Krakowa w Biegach Przełajowych 2018. Na cały cykl zawodów składały się cztery biegi: trzy w Krakowie oraz jeden w Tarnowie.

W gronie zawodniczek do lat dwudziestu pierwszą lokatę wywalczyła tarnowianka Izabela Skalak, trzykrotnie stając na najwyższym stopniu podium. Wśród osiemnastolatek druga była Katarzyna Serafin, trzecia Sara Drwal, piąta Oliwia Jaworska, a szósta Oliwia Sowa, która wystartowała tylko w dwóch pierwszych biegach, oba kończąc zwycięsko.

W rywalizacji dziewcząt z rocznika 2003, biegaczki MLUKS Tarnów zajęły trzy czołowe miejsca: pierwsza była Joanna Szylar, druga Daria Michałek, a trzecia Kinga Mendel. W ścisłej czołówce uplasowała się także Weronika Najberek, zajmując szóstą lokatę.

Wśród zawodniczek z rocznika 2004 na drugim miejscu w Grand Prix Krakowa sklasyfikowana została Martyna Dzierwa, a czwarta była Natalia Ćwik. W zmaganiach trzynastolatek, reprezentantki MLUKS Tarnów wywalczyły dwie lokaty w czołowej szóstce: czwarta była Emilia Gałat, piąta Eryka Brach, wśród zawodniczek z rocznika 2006 na drugiej pozycji sklasyfikowana została natomiast Małgorzata Góra.

Rywalizacja biegaczek urodzonych w roku 2007 przyniosła reprezentantkom tarnowskiego MLUKS dwie pozycje w ścisłej czołówce: druga była Patrycja Szołtysik, trzecia Aleksandra Zaucha. W roczniku 2008 trzecie miejsce zapewniła sobie Sara Czapkowicz, wśród biegaczek o rok młodszych najlepsza okazała się natomiast Lena Łukowicz (zwyciężając w trzech z czterech biegów), a trzecia była Karolina Najberek. Wszystkie dziewczęta reprezentują barwy MLUKS Tarnów.

W zmaganiach biegaczy do lat 20 piątą pozycję wywalczył Dominik Rudek z AZS PWSZ Tarnów. Wśród osiemnastolatków najlepszy okazał się natomiast Jakub Molczyk z MLUKS Tarnów, trzecie miejsce zajął jego klubowy kolega Przemysław Chojecki, a na pozycjach piątej i szóstej sklasyfikowani zostali reprezentanci AZS PWSZ Tarnów: Mikołaj Wałaszek i Maciej Rudek.

W kategorii piętnastolatków na drugim miejscu rywalizację w Grand Prix Krakowa zakończył Mirosław Łuczkowiec z AZS PWSZ Tarnów, piąty był natomiast Michał Migrała z MLUKS Tarnów. Rywalizacja biegaczy o dwa lata młodszych zakończyła się sukcesem Miłosza Wróbla. Drugą pozycję zajął Paweł Czapkowicz, a czwartą Wiktor Legutko (wszyscy MLUKS Tarnów).

Dwie czołowe lokaty zapewnili sobie także dziesięciolatkowie MLUKS Tarnów, pierwszy w tej kategorii wiekowej był Przemysław Szołtysik, drugi Filip Biernat. Wśród zawodników z rocznika 2009 na drugim miejscu uplasował się ich klubowy kolega, Maksymilian Bryniarski, natomiast w rywalizacji chłopców urodzonych w roku 2010 i młodszych na pozycjach czwartej i piątej sklasyfikowani zostali kolejni dwaj biegacze MLUKS Tarnów: Mikołaj Krawiec i Bernard Bałut.