Sześć zwycięstw i dwie przegrane - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sześć zwycięstw i dwie przegrane

„Siódemki” MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów niemal w pełni wykorzystały atut gry we własnej hali, W rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej przegrały tylko juniorki młodsze, pozostałe trzy tarnowskie drużyny zakończyły swe domowe mecze zwycięsko. Chłopcy grający w turnieju w Krakowie wygrali natomiast trzy mecze i doznali jednej porażki.

Juniorki młodsze MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zmierzyły się w swojej hali z drugim zespołem Kusego Kraków. W 6 min po akcji Oliwii Dziekan, podopieczne trenera Tomasza Śmieszka prowadziły 5-3. Pięć minut później był jeszcze 7-6, ale w 17 min tarnowianki przegrywały 7-9. Chwilę potem, po rzucie karnym Aleksandry Pazdro na tablicy pojawił się wynik 9-9, a w 20 min nasza drużyna przegrywała tylko 10-11. Kolejne pięć bramek zdobyły jednak rywalki i w 24 min Kusy II prowadził już 16-10. W końcówce pierwszej połowy tarnowianki odrobiły część strat, ale do przerwy przegrywały różnicą czterech bramek. W 39 min było już 18-20, a cztery minuty później Aleksandra Pazdro doprowadziła do wyniku 22-23. Krakowianki szybko odskoczyły jednak Pałacowi, wychodząc w 48 min na prowadzenie 27-23. Tej przewagi naszej „siódemce” nie udało się już zniwelować i tarnowianki przegrały 30-34 (13-17).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Nadia Buch – Aleksandra Pazdro 8, Oliwia Dziekan 6, Katarzyna Różycka 6, Weronika Gondek 4, Dagmara Biedroń 3, Zuzanna Marek 2, Paulina Zielińska 1, Emilia Plebańczyk.

Przed swoją publicznością o punkty walczyła także, prowadzona przez trenera Szczepana Greczyńskiego, druga drużyna juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów., której rywalem był SPRT LUKS Skrzyszów. Początkowe minuty należały do gości, którzy zdobyli dwie pierwsze bramki, a w 13 min prowadzili 7-4. W 19 min Kamil Mruk doprowadził wprawdzie z rzutu karnego do remisu 7-7, ale dwie minuty później było 9-7 dla „siódemki” ze Skrzyszowa. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy po dwóch rzutach Korneliusza Małka tarnowianie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (12-11), do szatni oba zespoły zeszły natomiast przy remisowym wyniku. Druga część meczu rozpoczęła się od dwóch trafień Pałacu (15-13 w 32 min), który jeszcze w 39 min prowadził 19-18. W 44 min gospodarze przegrywali jednak 20-22, a na dziesięć minut przed końcem meczu 23-25. W tym momencie dał o sobie znać Jakub Kociuba. Trzy jego bramki, poparte trafieniem Kamila Mruka z rzutu karnego, spowodowały, że w 54 min „siódemka” trenera Szczepana Greczyńskiego wygrywała 27-25. Goście szybko doprowadzili do remisu, a jeszcze w 58 min było 28-28. Trafienia Korneliusza Małka i Jakuba Kociuby przesądziły jednak o wygranej Pałacu 30-28 (13-13).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Mateusz Chłopek – Jakub Kociuba 9, Kamil Mruk 6, Korneliusz Małek 5, Jakub Sikora 4, Dominik Starzyk 4, Igor Tarczoń 1, Szymon Wajda 1, Kacper Bień, Kamil Gromadzki, Klaudiusz Kasprzyk, Kacper Zając.

Atut gry na własnym boisku wykorzystały również młodziczki MKS Pałacu Młodzieży MPEC Tarnów, które pokonały 34-29 (17-18) pierwszą „siódemkę” SPR Olkusz. W 5 min Maja Gawlik wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 5-3. W tym momencie w grze zespołu trenerki Marty Świątek nastąpił przestój i cztery minuty później tarnowianki przegrywały 5-8. Kolejne minuty również należały do przyjezdnych, które w 18 min powiększyły przewagę do pięciu bramek (10-15). W ostatnich minutach pierwszej połowy na boisku przeważały jednak gospodynie, zmniejszając straty do jednego tylko trafienia. Po zmianie stron trwała dobra seria młodych zawodniczek MKS PM MPEC. Dwa trafienia Katarzyny Różyckiej oraz rzuty Moniki Kopciuch i Julii Iwaniec, spowodowały, że w 31 min było 21-18 dla Pałacu. Po kwadransie gry po przerwie na tablicy pojawił się rezultat 26-24, ale w 43 min Pałac prowadził 29-24. Oscylująca w granicach 4-5 trafień przewaga tarnowianek utrzymała się już do końca meczu.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Róża Szczyrek, Teresa Frudzińska – Katarzyna Różycka 11, Maja Gawlik 6, Magdalena Leśniak 5, Julia Iwaniec 4, Martyna Adamczyk 2, Weronika Klich 2, Monika Kopciuch 2, Aleksandra Leśniak 1, Natalia Nowak 1, Oliwia Bajgier, Aleksandra Czapla, Natalia Hajzler, Gabriela Janas, Julia Wajda.

Bardzo zacięty przebieg miał rozgrywany w Tarnowie mecz klasy młodzików pomiędzy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, a UKS Wiertmet Libusza. Rozpoczął się on bardzo niedobrze dla gospodarzy. W 5min ekipa trenera Macieja Gubernata prowadziła co prawda 2-1, ale potem straciła sześć bramek z rzędu (2-7 w 10 min). W 17 min Pałac przegrywał jeszcze 7-12. Kolejne sześć minut tarnowianie wygrali jednak 7-1, po rzucie Kacpra Bienia wychodząc na prowadzenie 14-13. Ostatnie w pierwszej połowie słowo należało jednak do gości i to UKS Wiertmet wygrywał do przerwy jedną bramką. Po pięciu minutach po zmianie stron na tablicy pojawił się wynik 16-20, a na dziesięć minut przed końcem szczypiorniści Pałacu przegrywali 23-27. Po trzech z rzędu trafieniach Korneliusza Małka, w 45 min było jednak 28-28. Minutę później goście prowadzili 30-29, skuteczne akcje Jakuba Kociuby i Korneliusza Małka przechyliły jednak szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy, którzy wygrali 31-30 (14-15).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Michał Zarzycki – Korneliusz Małek 12, Kacper Bień 9, Jakub Kociuba 7, Maciej Gwóźdź 2, Klaudiusz Kasprzyk 1, Kacper Gromadzki, Mateusz Rolewicz, Maciej Woliński.

Drużyny chłopców MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów rywalizowały w turnieju w Krakowie, w którym za rywali miały dwie „siódemki” tamtejszego Kusego. Trenowana przez Tomasza Ciapałę pierwsza ekipa Pałacu rozstrzygnęła na swoją korzyść oba mecze, wygrywając z Kusym I 23-15 i z Kusym II 17-11. Drugi zespół MKS PM, którego szkoleniowcem jest Paweł Pecka, przegrał natomiast 7-13 z Kusym I oraz zwyciężył 20-14 Kusego II.

MKS Pałac Młodzieży MPEC I: Szymon Bućko, Jakub Zakrzewski - Paweł Chłopek 10, Dawid Chudyka 8, Igor Bielko 5, Aleks Bouchahdane 4, Maciej Pal 3, Jakub Solarz 3, Jakub Kupiec 2, Jakub Plebanek 2, Jakub Marzec 1, Mateusz Śmieszek 1, Jan Wiśniewski 1, Mateusz Cytawa, Sebastian Nowak, Maciej Wojdan.

MKS Pałac Młodzieży MPEC II: Michał Stec, Franciszek Olbracht - Jakub Firlej 6, Kacper Golec 5, Tomasz Ziaja 5, Kacper Marszołek 4, Konrad Klucznik 3, Filip Klucznik 2, Paweł Białas 1, Kacper Jeż 1, Krystian Bielecki, Bartosz Baut, Mikołaj Denisiuk, Miłosz Głowacz, Jakub Strzała.