Sześciobramkowa wygrana Grupa Azoty Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sześciobramkowa wygrana Grupa Azoty Unii

W domowym spotkaniu piętnastej serii PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała 30-24 (13-12) Zagłębie Lubin. Tym samym „siódemka” trenera Tomasza Strząbały umocniła się na szóstej pozycji w tabeli.

Taras Minotskyi i Jakub Moryń z Zagłębia Lubin

W 6 min po drugiej bramce Stanisława Gębali było 2-2. Cztery minuty później po raz pierwszy między słupki trafił Shuichi Yoshida i tarnowianie prowadzili 4-2. W 12 min po kontrze zakończonej trafieniem Tarasa Minotskyiego przewaga Grupy Azoty Unii wzrosła natomiast do trzech goli (6-3). W 16 min goście zmniejszyli straty do jednej bramki (8-7), ale w 21 min dzięki trafieniu Pawła Podsiadły nasz zespół wygrywał 11-7. Końcówka pierwszej połowy należała do ekipy z Dolnego Śląska. Przy stanie 12-8 Zagłębie zdobyło trzy bramki z rzędu – gościom „pomógł” w tym Keisuke Matsuura, który przy wyniku 12-10 nie wykorzystał rzutu karnego – i do szatni oba zespoły zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu „Jaskółek”.

W 33 min po dwóch kolejnych bramkach Tarasa Minotskyiego przewaga zespołu trenera Tomasza Strząbały wzrosła do trzech bramek (15-12), a pięć minut później Shuichi Yoshida doprowadził do wyniku 18-14. W 42 min Zagłębie przegrywało tylko 18-20, goście stracili jednak cztery bramki z rzędu i na trzynaście minut przed końcem dystans dzielący obie ekipy wzrósł do sześciu trafień (24-18). Lubinianie, po dwóch celnych rzutach Rafała Krupy zmniejszyli straty do czterech „oczek” (25-21 w 52 min) i taką właśnie różnicą przegrywali jeszcze w 58 min (28-24). W ostatniej minucie trafili jeszcze: wybrany najlepszym zawodnikiem meczu, Taras Minotskyi oraz Aliaksandr Bushkou i mecz zakończył się sześciobramkowym zwycięstwem Grupy Azoty Unii.

Grupa Azoty Unia: Patryk Małecki, Marek Bartosik – Taras Minotskyi 9, Shuichi Yoshida 8, Keisuke Matsuura 5, Paweł Podsiadło 4, Aliaksandr Bushkou 2, Albert Sanek 2, Kenya Kasahara, Przemysław Mrozowicz, Michał Słupski, Marcin Wajda, Ajdin Zahirović.