Sześciopunktowa porażka kadetów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sześciopunktowa porażka kadetów

W pierwszym spotkaniu koszykarskiej klasy kadetów „A”, prowadzona przez trenera Michała Skowrona drużyna MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z UKS Regis Wieliczka. Po wyrównanym meczu tarnowianie musieli uznać wyższość gospodarzy, przegrywając 74-80 (14-18, 18-14, 21-26, 21-22).

W pierwszej kwarcie nieznacznie skuteczniejsi byli koszykarze z Wieliczki, którzy po dziesięciu minutach prowadzili 18-14. Takim samym rezultatem, tyle że dla MUKS 1811 Unii, zakończyła się druga „ćwiartka”. Na przerwę oba zespoły zeszły więc przy wyniku 32-32.

O losach spotkaniach zadecydowała trzecia odsłona. Gospodarze wygrali ją różnicą pięciu punktów i po trzydziestu minutach prowadzili 58-53. Końcowe dziesięć minut znów przebiegało pod znakiem wyrównanej gry, podopiecznym trenera Michała Skowrona nie udało się jednak odrobić strat i zeszli z parkietu pokonani.

Szansę na odniesienia pierwszego w tym sezonie zwycięstwa kadeci MUKS 1811 Unii mieć będą już w najbliższą niedzielę, kiedy to zmierzą się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z Koroną II Kraków. Początek meczu o godz. 10.

MUKS 1811 Unia: Grzegorz Idziak 30, Mikołaj Ciesielski 19, Adrian Boduch 10, Kacper Maniawski 4, Kacper Plebanek 4, Dominik Machala 3, Michał Knapik 2, Dominik Podraza 2, Adrian Szumlański 0.