Szesnaście bramek Konrada Wątroby - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Szesnaście bramek Konrada Wątroby

W zaległym spotkaniu piątej kolejki trzeciej ligi piłki ręcznej mężczyzn, po piąte zwycięstwo sięgnęła „siódemka” Grupy Azoty Unii II Tarnów. Tarnowianie w wyjazdowym meczu pokonali 38-29 (20-16) Olimpię Medex II Piekary Śląskie, a pierwszoplanową postacią był tarnowski rozgrywający Konrad Wątroba (na zdjęciu), który drugi z kolei ligowy pojedynek zakończył z dorobkiem 16 bramek.

W akcji Konrad Wątroba

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch celnych rzutów Dawida Chudyki, w 6 min po akcji Konrada Wątroby tarnowianie prowadzili natomiast 4-1. W 12 min po dwóch trafieniach Damiana Krausa ich przewaga stopniała do jednej bramki (6-5), ale w 14 min Jakub Pogonowski przywrócił trzybramkowe prowadzenie naszej drużyny (8-5). Sześć minut później po rzucie Korneliusza Małka wzrosło ono do czterech trafień (12-8), a jeszcze w 12 min rezerwy Grupy Azoty Unii wygrywały 16-12. Minutę później na tablicy pojawił się wynik 14-16, a na minutę przed końcem pierwszej połowy gospodarze przegrywali 16-18. Rzut karny wykorzystany przez Konrada Wątrobę (dwunaste jego trafienie) oraz bramka zdobyta przez tarnowskiego bramkarza Jakuba Hołdę, spowodowały jednak że do przerwy „siódemka” trenera Dawida Ciochonia prowadziła różnicą czterech bramek.

Po trzech minutach gry po przerwie i rzucie Jakuba Pogonowskiego, nasz zespół wygrywał już 23-16, a w 36 min po kolejnej bramkowej akcji Konrada Wątroby przewaga rezerw Grupy Azoty Unii wzrosła do ośmiu „oczek” (25-17). W 40 min było wprawdzie 20-26, ale cztery minuty później po rzucie Korneliusza Małka tarnowianie wygrywali 30-21. W 50 min Mateusz Hoim doprowadził natomiast do wyniku 34-23. Ostatnie minuty przyniosły już kosmetyczną tylko zmianę wyniku. Na trzy minuty przed końcem było 27-38, ostatecznie mecz zakończył się dziewięciobramkową wygraną Grupy Azoty Unii II Tarnów.

Grupa Azoty Unia II: Jakub Hołda 1 – Konrad Wątroba 16, Korneliusz Małek 5, Dawid Chudyka 4, Jakub Pogonowski 4, Mateusz Hoim 2, Klaudiusz Kasprzyk 2, Jakub Wzorek 2, Jakub Solarz 1, Mateusz Śmieszek 1 Kacper Golec 0, Radosław Musiał 0, Maciej Pal 0, Kacper Zając 0.