Szesnaste zwycięstwo juniorów młodszych MKS PM MPEC

Jednej tylko porażki doznały w ostatnich dniach zespoły MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, rywalizujące w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Pozostałe sześć spotkań zakończyło się zwycięstwami – w zdecydowanej większości bardzo wyraźnymi - „siódemek” Pałacu.

Nadal bez przegranej pozostaje prowadzona przez trenera Marcina Janasa pierwsza drużyna juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W spotkaniu szesnastej kolejki tarnowianie zmierzyli się na wyjeździe z UKS Krakowiak 85 Kraków. Początek meczu należał do „siódemki” z Krakowa, która w 5 min prowadziła 3-1, a dwie minuty później 5-3. Po rzucie karnym Oskara Klamrzyńskiego i dwóch trafieniach Patryka Majchera, w 12 min było jednak 6-5 dla Pałacu. Dwie minuty później Przemysław Mądel zwiększył prowadzenie naszej drużyny do dwóch bramek (8-6), ale w 18 min Pałac przegrywał 8-10. Tarnowianie zdołali doprowadzić do remisu (12-12 w 22 min po akcji Oskara Klamrzyńskiego), końcówka pierwszej połowy przebiegała jednak pod dyktando gospodarzy. W 39 min krakowianie wygrywali jeszcze 22-19, trzy minuty później było 22-22, a w 48 min po dwóch z rzędu trafieniach Przemysława Mądela, na tablicy pojawił się wynik 27-25 dla Pałacu. W odpowiedzi dwukrotnie trafili rywale (27-27 w 51 min), na sześć minut przed końcem po rzucie karnym Oskara Klamrzyńskiego, „siódemka” trenera Marcina Janasa wygrywała jednak 31-27. W 57 min Szymon Porębski powiększył przewagę MKS PM MPEC do pięciu „oczek” (33-28), ostatecznie tarnowianie wygrali 36-30 (14-17).

MKS PM MPEC: Jakub Hołda – Przemysław Mądel 11, Oskar Klamrzyński 8, Szymon Porębski 8, Patryk Majcher 5, Konrad Wątroba 3, Igor Mróz 1, Michał Łabno, Filip Mróz, Michał Mucha.

 

Dwa zwycięstwa odniosła w ostatnich dniach, trenowana przez Szczepana Greczyńskiego, druga „siódemka” juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W czwartek, w rozegranym awansem meczu osiemnastej kolejki, zmierzyła się ona w Myślenicach z tamtejszym UMKS Jedynka. W 8 min po trzecim trafieniu Jakuba Kociuby, Pałac wygrywał 4-1, a cztery minuty później Jakub Sikora zwiększył dzielący oba zespoły dystans do pięciu bramek (2-7). W 22 min gospodarze zbliżyli się na odległość dwóch trafień (8-10), a do przerwy przegrywali 10-13. Po zmianie stron dwukrotnie trafił Klaudiusz Kasprzyk, na listę strzelców wpisał się także Kacper Bień i w 35 min MKS PM MPEC prowadził już 16-10. W kolejnych minutach, na bramkę zdobytą przez „siódemkę” z Myślenic, tarnowianie odpowiadali dwoma celnymi strzałami i w 48 min po rzucie Szymona Wajdy wygrywali 22-13. Na minutę przed końcem, po dwóch trafieniach Jakuba Sikory było nawet 28-17 dla ekipy z Tarnowa, w końcowym rozrachunku zespół trenera Szczepana Greczyńskiego zwyciężył 28-18 (13-10).

Dwa dni później MKS PM MPEC II w spotkaniu szesnastej kolejki zagrał w swojej hali z Piastem Skawina. Jedyny w tym spotkaniu remis notowano w 2 min, gdy na tablicy pojawił się rezultat 1-1. Sześć minut później, Jakub Sikora doprowadził do wyniku 6-1, a w 11 min po kolejnych dwóch jego bramkach, Pałac wygrywał już 9-2. Między 12 a 14 min trzykrotnie trafił Klaudiusz Kasprzyk i prowadzenie ekipy trenera Szczepana Greczyńskiego wzrosło do dziesięciu „oczek” (13-3). W 20 min goście zmniejszyli nieco straty (15-8), a do przerwy przegrywali różnicą dziewięciu bramek. W 43 min było 27-21, trzy minuty później przewaga Pałacu wzrosła do dziesięciu trafień (30-21). Na dwie minuty przed końcem notowano wynik 37-26, dwa trafienia Szymona Wajdy i rzut Kamila Mruka, spowodowały, że mecz zakończył się wygraną Pałacu 40-26 (23-14).

MKS PM MPEC: Michał Zarzycki, Sebastian Leżoń, Mateusz Chłopek – Jakub Sikora 7 i 7, Jakub Kociuba 6 i 6, Klaudiusz Kasprzyk 4 i 7, Szymon Wajda 4 i 8, Kacper Bień 2 i 1, Kacper Zając 2 i 0, Korneliusz Małek 1 i 4, Dominik Starzyk 1 i 5, Jakub Wzorek 1 i -, Kamil Gromadzki 0 i 0, Maciej Woliński 0 i 0, Kamil Mruk – i 2.

 

Po pewne zwycięstwo sięgnęły także prowadzone przez trenerkę Martę Świątek-Węc młodziczki MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W 4 min wyjazdowego meczu z Kusym II Kraków notowano remis 2-2. Kolejne minuty należały jednak zdecydowanie do tarnowianek, które w 17 min wygrywały 10-2. W końcówce pierwszej połowy zawodniczki Pałacu nieznacznie powiększyły jeszcze dystans, schodząc na przerwę z dziewięciobramkową przewagą. W 32 min, po drugim po przerwie trafieniu Katarzyny Różyckiej, na tablicy pojawił się wynik 6-17. Jedenastobramkowa przewaga naszej drużyny utrzymywała się jeszcze w 43 min (12-23). W ostatnich siedmiu minutach tarnowianki zdobyły dziewięć bramek nie tracąc żadnej, zwyciężając 32-12 (14-5).

MKS PM MPEC: Gabriela Janas – Katarzyna Różycka 12, Monika Kopciuch 4, Natalia Nowak 4, Maja Gawlik 3, Magdalena Leśniak 3, Aleksandra Leśniak 2, Julia Wajda 2, Martyna Adamczyk 1, Julia Iwaniec 1, Olivia Bajgier, Aleksandra Czapla, Weronika Klich.

 

Trenowana przez Łukasza Szostaka drużyna dziewcząt MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów rywalizowała w turnieju rozegranym w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23. W pierwszym meczu gospodynie rozgromiły 24-2 (13-1) drugi zespół SPR Olkusz, w drugim po zaciętej rywalizacji uległy 8-9 (4-5) Kusemu I Kraków, na zakończenie pewnie pokonały natomiast 12-2 (10-2) drugą „siódemkę” krakowskiego klubu.

MKS PM MPEC: Wiktoria Chrystyniak, Natalia Przeklasa – Julia Wajda 9, Aleksandra Czapla 8, Aleksandra Leśniak 8, Oliwia Hołda 6, Iga Łabędź 3, Liliana Tai 3, Julia Kasprzykowska 2, Izabela Pawłowska 2, Julia Leśniak 1, Lena Schmidt 1, Kamila Zając 1, Oliwia Kozłowska 0, Amelia Maślanka 0.

(sm)