Szóste miejsce siatkarek SMS XXI LOS Jedynka w Rzeszowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Szóste miejsce siatkarek SMS XXI LOS Jedynka w Rzeszowie

Siatkarkom SMS XXI LOS Jedynka nie udało się awansować do półfinałów Mistrzostw Polski juniorek. W ćwierćfinałowym turnieju w Rzeszowie, podopieczne trenera Michała Madejskiego zajęły ostatnie, szóste miejsce.

Siatkarki SMS XXI LOS Jedynka Tarnów

W pierwszym meczu podgrupy „A” tarnowianki zmierzyły się w niedzielę z Akademią Siatkówki AZS AWF SMS Wrocław. Spotkanie to zakończyło się gładką wygraną wrocławianek 3-0 (25-14, 25-22, 25-17). Drugim przeciwnikiem zespołu trenera Michała Madejskiego był miejscowy MKS SAN-Pajda V LO. Po dwóch setach wygranych przez rzeszowianki, trzecia partia zakończyła się sukcesem naszego zespołu. W czwartej ponownie lepsze okazały się jednak siatkarki z Rzeszowa, zwyciężając 3-1 (21-25, 12-25, 25-23, 18-25).

W pojedynku o piątą lokatę w końcowej klasyfikacji turnieju, ekipa SMS XXI LOS Jedynka zmierzyła się z trzecią drużyną podgrupy „B”, UKS ZSMS Poznań. Po dwóch wyrównanych pierwszych setach (po ich zakończeniu notowano wynik 1-1), trzeci zakończył się pewną wygraną tarnowianek. Czwarty przyniósł jednak jeszcze wyraźniejszą wygraną poznanianek i o wszystkim decydować musiał tie-break. W nim po zaciętej walce nieznacznie lepsze okazały się siatkarki z Poznania, zwyciężając w całym meczu 3-2 (20-25, 25-23, 14-25, 25-10, 15-13).

SMS XXI LOS Jedynka: Katarzyna Dyrek, Karolina Kopera, Wiktoria Salamon, Aleksandra Antas, Marlena Najder, Gabriela Niedbała, Paulina Huk, Gabriela Hopej, Gabriela Uriasz, Karolina Gandor, Dominika Drewniak (libero), Wanessa Czech (libero).