Szymon Mida piłkarzem Odry Opole - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Szymon Mida piłkarzem Odry Opole

Niespełna 19-letni pomocnik Unii Tarnów, Szymon Mida został nowym piłkarzem pierwszoligowej Odry Opole. Klub z Opola poprzedni sezon za zapleczu PKO Ekstraklasy zakończył na szóstej pozycji, a w półfinale baraży o awans przegrał 2-4 z Arką Gdynia.

Szymon Mida

Szymon Mida jest wychowankiem Okocimskiego Brzesko, a w seniorskim zespole Unii rozegrał trzy sezony. W trzeciej lidze zadebiutował niespełna trzy tygodnie przed szesnastymi urodzinami, 20 listopada 2021 roku wchodząc na boisko w ostatniej minucie wyjazdowego spotkania z Podlasiem Biała Podlaska. Pierwszy mecz w podstawowym składzie „Jaskółek” rozegrał natomiast 12 marca 2022 roku, był to domowy pojedynek z Podhalem Nowy Targ.

Łącznie w pierwszym sezonie rozegrał 15 ligowych spotkań, spędzając na boisku 641 minut. W kolejnych rozgrywkach wystąpił już w 23 meczach o punkty (1158 minut), strzelając w nich dwie bramki. W zakończonym niedawno sezonie 2023/2024 nie opuścił już natomiast żadnego z 34 trzecioligowych pojedynków, 28 razy wychodząc na boisko w podstawowej „jedenastce” i 8 razy grając od pierwszej do ostatniej minuty. Przebywając na boisku 2333 minuty zdobył 9 bramek.

Łącznie przez trzy sezony rozegrał w barwach Unii 72 ligowe spotkania. Na boisku przebywał przez 4132 minuty, strzelając w tym czasie 11 goli. Z Odrą podpisał dwuletni kontrakt – obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku – z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.