TS Iskra liderem trzeciej ligi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

TS Iskra liderem trzeciej ligi

Dwa mecze i dwa zwycięstwa, w tym wyjazdowa wygrana seniorek z liderem – tak prezentuje się bilans weekendowych występów piłkarek TS Iskra Tarnów.

TS Iskra Tarnów

Osiemnasta kolejka trzeciej ligi była bardzo udana dla seniorek TS Iskra Tarnów. Podopieczne trenerów Michała Jarząba i Jacka Ćwika w wyjazdowym meczu pokonały 3-1 (2-0) dotychczasowego lidera, Football Success Academy Kraków i zajęły jego miejsce na czele tabeli. Tarnowianki objęły prowadzenie w 18 min po strzale Gabrieli Kusion. Wynik do przerwy ustaliła natomiast w doliczonym czasie tej części spotkania, Aleksandra Skrzyniarz. W 54 min kontaktowego gola dla krakowianek zdobyła Oliwia Zgoda, w 78 min wygraną naszego zespołu przypieczętowała natomiast Gabriela Gębica. W najbliższą niedzielę o godz. 18 tarnowianki zmierzą się na boisku w Woli Rzędzińskiej z wiceliderem UKS Wisła Kraków.

Na zakończenie rozgrywek w czwartej grupie Centralnej Ligi Juniorek U-16, ekipa TS Iskra zagrała na boisku w Woli Rzędzińskiej z KS Uniwersytet Jagielloński. Na pierwszą bramkę czekać trzeba było do 60 min, kiedy na listę strzelczyń wpisała się Blanka Zając, która na boisku pojawiła się siedem minut wcześniej. W 67 min było już 2-0, tym razem krakowską bramkarkę pokonała Martyna Susz. W odpowiedzi na drugie trafienie Blanki Zając (72 min), w 76 min gola zdobyła Oliwia Bednarska. W doliczonym czasie gry (80+5 min) wygraną TS Iskry przypieczętowała natomiast Blanka Zając, notując tym samym hat-trick. Zespół z Krzyża zakończył rozgrywki na trzeciej pozycji, notując dziewięć zwycięstw oraz pięć porażek.