Tarnów Racing Team po I i II rundzie GSMP - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnów Racing Team po I i II rundzie GSMP

W miniony weekend w Korczynie odbyła się inauguracja Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Wśród 62 zawodników, którzy wystartowali w zawodach znalazło się aż, siedmiu zawodników Auto Moto Klubu Tarnowskiego.

Zaczęło sie od pecha: dwóch czołowych zawodników Adam Garbacz (VW Golf) i Piotr Oleksyk (Renault Clio) z powodu defektów zakończyło ściganie już na podjazdach treningowych pierwszego dnia. W tej sytuacji jedynym zawodnikiem, który mógł zdobywać punkty dla TARNÓW Racing Team był Waldek Janecki (Fiat 126), który wygrał obie rundy w klasie HS-750. Radek Pogan (Renault Clio Sport), który wystartował prawie z rozpędu po Rajdzie Świdnickim pierwszego dnia był 5-ty, a drugiego zajął 3. miejsce na podium klasy A-2000. Największą niespodziankę sprawił debiutant Krzysztof Steinhof (Citroen Saxo VTS), który w pierwszej rundzie był drugi ze stratą do zwycięzcy mierzoną w setnych częściach sekundy! W drugiej rundzie wygrał zdecydowanie w klasie A-1600.Udany występ zaliczyło też dwoje nowych zawodników AMK Tarnów: Konrad Kras (Fiat Seicento Sporting), który przeszedł z AMK Limanowa oraz Marcin Kózka, który dotychczas jeździł tylko w rajdach terenowych, a tu wystartował nowo zbudowanym BMW 325.