Tarnowianie na Mistrzostwach Świata Juniorów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowianie na Mistrzostwach Świata Juniorów

Młodzi wspinacze z MKS Tarnovia startowali w Mistrzostwach Świata Juniorów 2015, które odbyły się we włoskim Arco. Podopieczni programu sportowo-społecznego Grupa Azoty Start po raz pierwszy w karierze uczestniczyli w zawodach tej rangi.

Dla trójki wspinaczy udział w mistrzostwach był nowym doświadczeniem, Wiktoria Chrząszcz, Grzegorz Bogusz i Jakub Filipowicz w tym sezonie rozpoczęli starty w imprezach międzynarodowych, zbierając przede wszystkim niezbędne doświadczenie. Cała trójka rywalizowała w konkurencji wspinaczki na czas.

W mistrzowskiej rywalizacji najwyżej sklasyfikowana została Wiktoria Chrząszcz, która w kategorii juniorek młodszych wywalczyła 24 miejsce. Grzegorz Bogusz, startujący w kategorii juniorów, wywalczył 33 miejsce a Jakub Filipowicz był 36 w zmaganiach młodzieżowców. Tarnowianie cieszyli się ze startu innej polskiej zawodniczki, Patrycji Chudziak z lubelskiego klubu Pol-Inowex Skarpa, która w kategorii młodzieżowców wywalczyła złoto.

Zawody w Arco były ostatnią tegoroczną juniorską imprezą międzynarodową, przed zawodnikami pozostały jeszcze starty w Pucharach Polski oraz okres zimowych przygotowań do kolejnego sezonu startowego. W zawodach udział wzięło prawie 1000 zawodników z całego świata, startujących w trzech konkurencjach wspinaczki: bouldering, prowadzenie i na czas. Kolejne juniorskie mistrzostwa odbędą się za rok w chińskim mieście Guangzhou.