Tarnowianie po raz drugi wygrali w rzutach karnych - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowianie po raz drugi wygrali w rzutach karnych

Po raz drugi w tym sezonie o losach spotkania pierwszoligowych piłkarzy ręcznych SPR PWSZ Tarnów decydował konkurs rzutów karnych. Wyjazdowy pojedynek podopiecznych trenera Ryszarda Tabora z Padwą Zamość w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 24-24 (11-15), rzuty karne skuteczniej wykonywali tarnowianie, zwyciężając 5-4.

W początkowych minutach, na prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna. Żadna z „siódemek” nie osiągnęła jednak w tym fragmencie meczu przewagi większej niż jednobramkowa i w 14 min po rzucie Łukasza Szymańskiego było 6-6. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando zespołu z Tarnowa. Bramkową serię SPR PWSZ rozpoczął Albert Sanek, potem trafili Marcin Wajda, Bartosz Niemiec oraz Emilian Jewuła (dwukrotnie) i w 20 min tarnowianie prowadzili 11-6. Na minutę przed końcem pierwszej połowy, po dwóch trafieniach najskuteczniejszego na parkiecie Szymona Fugiela – 11 bramek – gospodarze przegrywali 10-13, po akcji Alberta Sanka pierwsza połowa zakończyła się czterobramkową wygraną naszej drużyny.

Po pięciu minutach gry po przerwie było 13-15, druga w tej odsłonie bramka Łukasza Szatko spowodowała jednak, że w 40 min SPR PWSZ prowadził 19-14. Między 42 a 45 minutą szczypiorniści z Zamościa rzucili trzy bramki nie tracąc żadnej i po akcji Pawła Puszkarskiego znów przegrywali różnicą dwóch tylko „oczek” (18-20). W 48 min Jakub Kowalik wyprowadził „siódemkę” z Tarnowa na prowadzenie 23-20, ale w 56 min Tomasz Fugiel doprowadził do wyniku 22-23. Jeszcze w tej samej minucie bramkę zdobył Jakub Ćwięka, końcówka spotkania należała jednak do Padwy. Kontaktową bramkę zdobył w 57 min Tomasz Fugiel, a rezultat ustalił minutę później jego brat, Szymon.

W konkursie rzutów karnych, tarnowianie wykorzystali wszystkie pięć prób (Kacper Lazarowicz, Emilian Jewuła, Kacper Pawłowski, Łukasz Szatko i Krzysztof Mogielnicki), ze strony gospodarzy pomylił się natomiast Paweł Puszkarski i w ten sposób mecz zakończył się wygraną SPR PWSZ.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Grzegorz Barnaś – Albert Sanek 6, Łukasz Szatko 5, Emilian Jewuła 4, Jakub Ćwięka 2, Krzysztof Mogielnicki 2, Marcin Wajda 2, Jakub Kowalik 1, Kacper Lazarowicz 1, Bartosz Niemiec 1, Kacper Pawłowski.