Tarnowianie poza podium w Gnieźnie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowianie poza podium w Gnieźnie

Na czwartym miejscu zakończyli rywalizację żużlowcy Unii w rozegranym we wtorek na torze w Gnieźnie pierwszym w historii finale Mistrzostw Par Klubowych Nice 1.Ligi Żużlowej. Mistrzowski tytuł – i prawo startu w Mistrzostwach Polski Par Klubowych - zapewniła sobie ekipa Arged Malesy TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski, na drugim miejscu sklasyfikowany został zespół Orła Łódź, a trzecie miejsce zajęła drużyna Zdunka Wybrzeża Gdańsk.

Tarnowska para rozpoczęła zmagania w biegu drugim od pojedynku z duetem miejscowego Car Gwarantu Startu Gniezno. Konfrontacja ta zakończyła się sukcesem Daniela Kaczmarka, natomiast Adrian Gała i Artur Czaja wpadli na metę niemal równo, ostatecznie sędzia uznał, że drugie miejsce zajął zawodnik z Gniezna (bez punktów zakończył ten wyścig drugi gnieźnianin, Oskar Fajfer).

Równie emocjonujący był wyścig szósty, w którym Unia zmierzyła się z parą Zdunka Wybrzeża Gdańsk. Zanosiło się w nim na podwójne zwycięstwo ekipy z Gdańska, ale na samej niemal mecie, Daniel Kaczmarek wyprzedził Adriana Cyfera (zwyciężył Krystian Pieszczek, ostatni „na kresce” zameldował się Artur Czaja).

W trzecim swoim występie, tarnowianie podzielili się punktami z ekipą Arged Malesy TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Gonitwa numer dziewięć zakończyła się wygraną Tomasza Gapińskiego, za którego plecami linię mety minęli: Artur Czaja, Daniel Kaczmarek i Grzegorz Walasek. Na zakończenie drugiej serii startów para Unii pewnie pokonała startującą w tym turnieju w młodzieżowym składzie drużynę Lokomotivu Daugavpils (kolejność na mecie: Daniel Kaczmarek, Artur Czaja, Oleg Michaiłow, Artiom Trofimow).

W biegu osiemnastym nasz duet nie sprostał parze Orła Łódź, przegrywając 2-4. Rywalizację w tym wyścigu wygrał Daniel Jeleniewski, wyprzedzając Artura Czaję, Rafała Okoniewskiego i Daniela Kaczmarka. Na zakończenie, Unia po raz drugi wygrała podwójnie. Drugie tego dnia zwycięstwo odniósł Daniel Kaczmarek, pokonując Artura Czaję oraz dwójkę reprezentantów ROW-u Rybnik: Roberta Chmiela i Zbigniewa Sucheckiego. W dodatkowym wyścigu o trzecie miejsce, Daniel Kaczmarek wyraźnie przegrał z Kacprem Gomólskim ze Zdunka Wybrzeże Gdańsk.

Wyniki

1. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski – 24 pkt. – Grzegorz Walasek 13+1 (3,3,0,2*,2,3), Tomasz Gapiński 11+3 (0,2*,3,3,1*,2*)

2. Orzeł Łódź – 23 pkt. – Rafał Okoniewski 9+4 (1*,2*,2,*,2*,1,1), Daniel Jeleniewski 14 (2,3,3,3,0,3)

3. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 21+3 pkt. – Krystian Pieszczek 8+2 (2*,3,-,1,2*,-), Kacper Gomólski 8+1 (3,-,2*,-,3,0) + pierwsze miejsce w biegu dodatkowym, Adrian Cyfer 5 (1,3,0,1)

4. Unia Tarnów – 21+2 pkt. – Artur Czaja – 9+2 (1,0,2,2*,2,2*), Daniel Kaczmarek 12+1 (3,2,1*,3,0,3) + drugie miejsce w biegu dodatkowym

5. Car Gwarant Start Gniezno – 15 pkt. – Adrian Gała 6+2 (2,1,-,d,1*,2*), Oskar Fajfer 4 (0,-,1,3,-,-), Mirosław Jabłoński 5 (0,0,2,3)

6. ROW Rybnik 14 pkt. – Zbigniew Suchecki 7 (1,3,1,2,-,0), Robert Chmiel 7+2 (0,2*,-,1*,3,1), Mateusz Tudzież 0 (0,d)

7. Lokomotiv Daugavpils – 8 pkt. – Oleg Michaiłow 4 (1,0,1,1,0,1), Artiom Trofimow 4 (0,1,0,0,3,d).