Tarnowianie wyprzedzili tylko Stal Rzeszów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowianie wyprzedzili tylko Stal Rzeszów

Na torze w Gnieźnie odbyły się wczoraj zawody siódmej rundy półfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Startująca nadal bez Patryka Rolnickiego ekipa Grupy Azoty Tarnów, zajęła piąte miejsce, wyprzedzając jedynie zespół rzeszowskiej Stali (gospodarze nie zostali sklasyfikowani ze względu na zbyt małą liczbę zawodników). Tarnowianie nie wygrali drużynowo ani jednego wyścigu.

W pierwszym biegu, tarnowianie zmierzyli się z GTM Start Gniezno, a dokładnie z Patrykiem Fajferem. Wyścig ten zakończył się wygraną zawodnika gospodarzy, za którego plecami linię mety minęli Michał Nowiński i Kacper Konieczny. Kolejna gonitwa, w której rywalem naszych żużlowców była Stal Rzeszów, przyniosła podział punktów. Triumfował w niej Dawid Lampart, a kolejne miejsca zajęli Kacper Konieczny i Krystian Stefanów (jeżdżący gościnnie w rzeszowskim zespole Kevin Fajfer zaliczył groźny upadek i do końca turnieju nie pojawił się już na torze).

W kolejnych dwóch wyścigach tarnowianie zdobyli tylko dwa punkty. Najpierw, Kacper Konieczny i Krystian Stefanów przegrali 1-5 z parą Get Well Toruń, Norbert Krakowiak – Marcin Kościelski, chwilę później Michał Nowiński i Kacper Konieczny nie sprostali duetowi Zdunek Wybrzeża Gdańsk, Marcin Turowski – Karol Żupiński.

Na pierwsze i jedyne indywidualne zwycięstwo zawodnika z Tarnowa czekać trzeba było biegu szesnastego, w którym Michał Nowiński zostawił w pokonanym polu nie tylko ostatniego na mecie Krystiana Stefanowa, ale i parę Cash Broker Stali Gorzów, Alan Szczotka – Kamil Nowacki. Na zakończenie, tarnowianie znów przywieźli tylko jeden punkt. Michał Nowiński jadąc na ostatnim miejscu miał defekt, a Krystian Stefanów przegrał z duetem Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra, Arkadiusz Potoniec – Mateusz Burzyński.

Wyniki:

1. Get Well Toruń - 27 pkt. – Daniel Kaczmarek 9 (3,-,3,3), Marcin Kościelski 3 (1,2,0,-), Igor Kopeć-Sobczyński 8 (3,-,3,2), Norbert Krakowiak 7 (2,3,2)

2. Cash Broker Stal Gorzów - 22 pkt. – Rafał Karczmarz 8 (3,2,3,-), Hubert Czerniawski 8 (2,3,3,-), Alan Szczotka 3 (u,-,2,1), Kamil Nowacki 3 (2,1,0)

3. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 20 pkt. – Marcin Turowski 7 (w,1,3,3), Karol Żupiński 7 (1,1,2,3), Aureliusz Bieliński 6 (0,2,2,2)

4. Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – 19 pkt. – Mateusz Burzyński 7 (2,1,2,2), Wojciech Pilarski 0 (w,0,-,-), Mateusz Tonder 5 (2,-,2,1), Arkadiusz Potoniec 7 (3,1,3)

5. Grupa Azoty Unia Tarnów – 12 pkt. – Kacper Konieczny 4 (1,2,1,0), Michał Nowiński 6 (2,1,3,d), Krystian Stefanów 2 (1,0,0,1)

6. Stal Rzeszów – 11 pkt. – Wiktor Lampart 9 (2,3,3,1), Mateusz Rząsa 2 (0,1,1,0), Kevin Fajfer (gość) 0 (w,ns,ns,ns)

GTM Start Gniezno – 15 pkt. – Patryk Fajfer 10 (3,3,3,1), brak zawodnika, Tomasz Orwat (gość) 5 (1,2,1,1) – drużyna z Gniezna nie została sklasyfikowana ze względu na brak wymaganej liczby zawodników.

Dzisiaj na torze w Gorzowie rozegrany zostanie kolejny turniej półfinałowy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Będą to zaległe zawody piątej rundy, które pierwotnie miały się odbyć 26 lipca. Początek o godz. 17.