Tarnowianie wysoko podczas Euro Finale 2016 - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowianie wysoko podczas Euro Finale 2016

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi kierowcy kartingowi TTSK K-TEAM Tarnów podczas rozegranych w austriackim Brucku zawodów Euro Final Rotax 2016. Marcel Kuc zajął ostatecznie czwartą lokatę, a Szymon Marut był 18.

Na torze SpeedWorld w Brucku stawiła się liczna obsada zawodników z Polski. Marcel Kuc i Szymon Marut zacięcie walczyli w kategorii Mini Max i Micro Max z międzynarodową stawką kierowców z 22 krajów świata. Emocji i świetnej rywalizacji na najwyższym poziomie nie brakowało.

Już podczas biegów kwalifikacyjnych tarnowianie utrzymywali dobre tempo w swoich kategoriach. W serii głównej jazda zaczęła nabierać coraz większego tempa. Z kolei wyścig finałowy to popis wyprzedzania w wykonaniu tarnowskich zawodników. Marcel Kuc austriackie zawodu ukończył tuż za podium. Szymon Marut debiutując w takiej randzie zawodów, uplasował się w drugiej dziesiątce.