Tarnowianie znów nie znaleźli recepty na Ostrovię - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowianie znów nie znaleźli recepty na Ostrovię

Trzeciej w tym sezonie porażki doznali pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. W wyjazdowym spotkaniu przegrali oni 33-39 (17-17) z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Dla „siódemki” z Tarnowa była to szósta z rzędu ligowa przegrana z ekipą Ostrovii. Po tej porażce podopieczni trenera Ryszarda Tabora zajmują piątą pozycję, obsunęli się więc w tabeli o jedno miejsce, ale ich strata do lidera nadal wynosi zaledwie trzy punkty.

W 3 min po rzucie Michała Kubisztala było 2-2, trzy minuty później Jakub Tomczak wykorzystał jednak rzut karny, doprowadzając do wyniku 6-3. W 9 min po trafieniu Damiana Krzywdy przewaga gospodarzy wzrosła do czterech bramek (9-5), po kwadransie gry i kolejnym trafieniu Jakuba Tomczaka, Ostrovia wygrywała natomiast już 12-7. W 22 min miejscowi prowadzili jeszcze 16-12. Trafienia Alberta Sanka, Emiliana Jewuły i Marcina Wajdy zmniejszyły jednak ich przewagę do jednego trafienia (16-15 w 26 min), a dwie bramki rzucone w końcówce pierwszej połowy przez Marcina Wajdę spowodowały, że odsłona ta zakończyła się remisowo.

Początkowe minuty po zmianie stron znów należały do ostrowian. W 33 min po dwóch akcjach Mariusza Kuśmierczyka wygrywali oni 19-17, a cztery minuty później Jakub Tomczak wyprowadził swój zespół na prowadzenie 23-20. Dwie bramki Łukasza Nowaka zmniejszyły wprawdzie straty SPR PWSZ do jednego trafienia (24-23 w 39 min), ale gospodarze zdobyli w ciągu trzech minut cztery bramki i w 42 min po rzucie Tomasza Klary prowadzili 28-23. Kolejne fragmenty spotkania także należały do zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego. Co prawda w 45 min Emilian Jewuła doprowadził do rezultatu 30-26, ale na trzy minuty przed końcem było już 37-28 dla Ostrovii i pięć z rzędu bramek zdobytych przez tarnowian zmniejszyło jedynie rozmiary ich przegranej.

SPR PWSZ: Piotr Sądowicz, Filip Jastrząb, Dawid Ciochoń – Daniel Dutka 6, Łukasz Nowak 6, Marcin Wajda 6, Michał Kubisztal 4, Albert Sanek 3, Emilian Jewuła 2, Krzysztof Mogielnicki 2, Bartosz Niemiec 2, Kamil Drobiecki 1, Jakub Kowalik 1, Damian Misiewicz, Jakub Spieszny.