Tarnowianie zostają w I lidze - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowianie zostają w I lidze

Zawodnicy SPR Tarnów wygrali u siebie w sobotę z zespołem AZS UZ Zielona Góra 32:29 i tym samym zapewnili sobie utrzymanie w I lidze grupy B.

Goście z Zielonej Góry zajmujący ostatnie miejsce w tabeli byli już pewni spadku i do Tarnowa przyjechali grać tylko o honor. Mecz można uznać za dość wyrównany. Już od pierwszej minuty wynik utrzymywał się w okolicach remisu z maksymalnie dwu bramkowym prowadzeniem to jednej, to drugiej drużyny. Ostatecznie po pierwszej połowie tarnowianie do szatni wyszli z jednobramkową przewagą (17:16).

Druga część spotkania przebiegała podobnie jak pierwsze trzydzieści minut. Na przemian z siatki piłkę wyciągali bramkarze obu zespołów. Taka kolej rzeczy zmieniła się na 10 minut przed końcem meczu, kiedy to tarnowianie przejęli inicjatywę i po błędach zielonogórzan udało im się zakończyć zawody wynikiem 32:29.

SPR Tarnów na dwie kolejki przed końcem sezonu zajmuje 8 miejsce z 21 oczkami na koncie.