Tarnowianin w światowej czołówce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowianin w światowej czołówce

Kacper Szczurek kontynuuje zmagania w ramach ROK Cup Italia. Tym razem zawodnik tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM walczył na torze Pista Azzurra w Jesolo, gdzie zajął 20. pozycję.

W kwalifikacjach młody kartingowiec uplasował się na 9. miejscu w swojej grupie. W wyścigu finałowym zaraz po starcie był 23, a następnie awansował na 12. lokatę. Po zakończeniu zawodów otrzymał 10 sekund kary za zderzak, który to nie ze swojej winy uszkodził po incydencie z rywalem na torze. Ostatecznie zawody ukończył na 20. miejscu.

W klasyfikacji generalnej sezonu 2016 we Włoszech tarnowski zawodnik plasuje się na szóstym miejscu w grupie 57 zawodników kategorii junior.

Kolejne zawody z udziałem Kacpra za niecałe dwa tygodnie, 22 maja, na torze w Nizza Monferrato.