Tarnowianin wygrywa w Lonato - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowianin wygrywa w Lonato

Kacper Szczurek, kierowca TTSK K-TEAM Tarnów, zajął pierwsze miejsce w zawodach 26' Trofeo Autunno, które rozegrano na torze w Włoszech. - To miły prognostyk przed finałem światowym, który odbędzie się za kilkanaście dni – komentuje Rafał Kiwior, prezes klubu.

Na starcie zawodów stanęło 23 Polaków. W Lonato nie zabrakło również tarnowskich zawodników. Kacper Szczurek wystartował w kategorii Junior. Marcel Kuc, Gabriel Łukasiewicz i Kajetan Gawron z kolei zaprezentowali się w kategorii Mini Rok.

W całym turnieju rewelacyjne tempo zaprezentował Kacper Szczurek, zajmując w kwalifikacjach drugie miejsce, w prefinale pierwsze miejsce, a w finale trzecią lokatę, co ostatecznie pozwoliło mu zwyciężyć całe zawody. W kategorii Mini Rok dobrą dyspozycję zaprezentował Marcel Kuc, który zawody ukończył na 18. pozycji. Gabriel Łukasiewicz w kwalifikacjach swojej serii zajął 21. miejsce, a Kajetan Gawron ostatecznie był 24.

W tegorocznym finale światowym, czyli Mistrzostwach Świata serii Roka, wystartuje rekordowa liczba zawodników z całego świata. Swój udział potwierdziło 421 kierowców. Polskę reprezentować będzie 36 kartingowców, w tym pięciu z Tarnowa. Finał tradycyjnie odbędzie się na torze w Lonato 20-22 października.