Tarnowianki wiceliderkami pierwszej ligi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowianki wiceliderkami pierwszej ligi

Domowa wygrana z Rolnikiem Biedrzychowice dała piłkarkom Tarnovii awans na drugie miejsce w pierwszej lidze. Komplet punktów wywalczyli podczas weekendu również piłkarze Metalu i Iskry. Ekipa Unii przywiozła bezbramkowy remis z Trzebini, z porażkami pogodzić musiały się natomiast męska drużyna Tarnovii i Błękitni 1947 (drugi kobiecy zespół Tarnovii wygrał walkowerem).

Grające na własnym boisku pierwszoligowe piłkarki Tarnovii musiały się bardzo napracować, aby zdobyć komplet punktów w spotkaniu z Rolnikiem Biedrzychowice. Przyjezdne w 31 min miały świetną okazję do objęcia prowadzenia, ale Kinga Gogolin nie wykorzystała rzutu karnego. W 39 min Tamara Solarova musiała już jednak wyciągać piłkę z siatki po indywidualnej akcji Kingi Ejzel. Na przerwę oba zespoły zeszły przy stanie 1-1; w 45 min do remisu doprowadziła Katarzyna Białoszewska. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry (90+3 min) wynik na 2-1 (1-1) ustaliła Gabriela Gębica. Po tej wygranej, podopieczne grającej trenerki Klaudii Gajdur awansowały na drugie miejsce w tabeli.

W trzeciej lidze, Unia Tarnów przywiozła jeden punkt z Trzebinii. Pojedynek z tamtejszym MKS zakończył się bezbramkowym remisem. W 66 min gospodarze wywalczyli rzut karny, Bartłomiej Banek obronił jednak strzał Jakuba Ochmana. Wcześniej, bo w 29 min arbiter podyktował „jedenastkę” dla Unii, ale po konsultacji z asystentem zmienił swoją decyzję. Tarnowianie zajmują dwunaste miejsce w tabeli, a już w środę czeka ich zaległe spotkanie dziewiętnastej kolejki, w którym zmierzą się na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Piłkarzom Tarnovii nie udało się przerwać serii wiosennych spotkań bez porażki rezerw Sandecji Nowy Sącz. Tarnowianie w wyjazdowym meczu przegrali 1-3 (0-2). Gospodarze objęli prowadzenie w 28 min po strzale Jonatana Strausa z rzutu wolnego z 18 metrów. Wynik do przerwy ustalił w 42 min strzałem z pola karnego Wiktor Nowak, a w 53 min Szymona Leśniaka w podobnych okolicznościach pokonał Michał Gałecki. Honorową bramkę dla gości zdobył w 85 min Mateusz Baruch. Dla Tarnovii był to piąty z rzędu mecz bez zwycięstwa, po którym nasz zespół zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

Czwartoligowe piłkarki drugiej drużyny Tarnovii miały zagrać na własnym boisku z Starówką II Nowy Sącz. Sądeczanki nie przyjechały jednak do Tarnowa i Tarnovia II wygrała to spotkanie walkowerem. Tarnowianki nadal zajmują drugie miejsce w tabeli, ale zrównały się punktami z liderem, Górnikiem Wieliczka, który doznał pierwszej porażki w sezonie przegrywając na wyjeździe z Nieszkowianką Nieszkowice Małe.

W klasie okręgowej, po dziesiąte w tym sezonie zwycięstwo na własnym boisku sięgnęli piłkarze Metalu Tarnów. Wynik meczu z zamykającymi tabelę Wietrzychowicami otworzył w 21 min Jerzy Gromadzki, finalizując centrę Daniela Przydziała. W 55 min do remisu doprowadził Damian Grajdura, ale już minutę później Kamil Szumlański dobił piłkę po strzale Krzysztofa Jabłońskiego. Wynik na 3-1 (1-1) ustalił w 89 min po indywidualnej akcji Bartłomiej Krużel. Ekipa z Tarnowa klasyfikowana jest obecnie na szóstej pozycji.

W klasie „B” powtórzyła się historia z dwóch ostatnich kolejek; znów po komplet punktów sięgnęła Iskra Tarnów, a z porażką pogodzić musieli się Błękitni 1947 Tarnów. Iskra zmierzyła się na swoim boisku z Jutrzenką Wierzchosławice. Mecz rozpoczął się po myśli gości, dla których w 7 min bramkę zdobył Rafał Bryl, potem między słupki trafiali jednak już tylko gospodarze. W 27 min do remisu doprowadził Arkadiusz Cygan, a wynik pierwszej połowy ustalił trzy minuty później Łukasz Kubisztal. Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się: Kamil Beściak (62 min), Dawid Cich (74 min) oraz ponownie Arkadiusz Cygan (75 min) i mecz zakończył się wygraną Iskry 5-1 (2-1). Grający również u siebie piłkarze Błękitnych 1947, po raz drugi w tym sezonie ulegli natomiast Dębinie Łętowskiej, podobnie jak jesienią przegrywając 0-2 (0-1). Tarnowianie pierwszą bramkę stracili w 35 min po strzale Szymona Biernackiego, a wynik ustalił w 80 min Maciej Jewuła. Błękitni 1947 zajmują aktualnie czwarte miejsce, a Iskra klasyfikowana jest na szóstej pozycji.