Tarnowscy pływacy na trzecim miejscu w Oświęcimiu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowscy pływacy na trzecim miejscu w Oświęcimiu

Kolejny bardzo dobry występ zanotowali pływacy UKS Sokół-Mościce, rywalizujący w odbywających się w Oświęcimiu zawodach drugiej rundy Pływackiej Soboty na Ogólnopolskim Sprawdzianie Wytrzymałości i Wszechstronności.

Dystans 400 metrów stylem dowolnym nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza gdy ma się jedenaście lat i pokonuje się go po raz pierwszy. Nie przeszkodziło to jednak młodym tarnowianom w przepłynięciu go w naprawdę efektowny sposób. Pierwsze miejsce zajął Tymoteusz Jarząb - 4:59.41 min, drugi był Mikołaj Jurkiewicz – 5:12.84 min, a Filipowi Kormanowi do miejsca na najniższym stopniu podium zabrakło niewiele ponad dwie sekundy i z rezultatem 5:17.97 min sklasyfikowany został na czwartej pozycji.

Na dwieście metrów stylem zmiennym jedenastolatków, drugie zwycięstwo odniósł Tymoteusz Jarząb, osiągając czas 2:45.72 min. Trzecie miejsce w tej konkurencji wywalczył Flip Korman – 2:53.50 min, a siódmą lokatę zajął Mikołaj Jurkiewicz – 2:56.99 min.

W klasyfikacji końcowej jedenastolatków tarnowianie obsadzili całe podium. Na najwyższym jego stopniu stanął Filip Korman, a na drugim miejscu sklasyfikowani zostali wspólnie Mikołaj Jurkiewicz oraz Filip Korman.

Wśród dwunastolatków najlepsze wyniki spośród zawodników UKS Sokół-Mościce osiągnął w Oświęcimiu Igor Szczerba. W wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym, z wynikiem 9:58.49 min zajął on trzecie miejsce, a na dystansie 200 metrów stylem zmiennym uplasował się na piątej pozycji – 2:39.40 min. W klasyfikacji ogólnej, Igor Szczerba wywalczył czwartą lokatę.

Dziewięcioro innych pływaków UKS Sokół-Mościce Tarnów: Tomasz Maniawski, Kacper Skibka, Natanael Stawarz, Igor Sobiechowski, Justyna Patrzałek, Anna Święs, Filip Wadas, Przemysław Kozioł i Miłosz Mika, ustanowiło w Oświęcimiu swoje rekordy życiowe.

W klasyfikacji drużynowej, tarnowianie, będący na co dzień uczniami Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Sportowymi (ich trenerami są: Anna Jasiak, Ryszard Mróz i Szymon Szwiec), zajęli trzecie miejsce. W zawodach startowało 230 zawodniczek i zawodników z siedemnastu klubów Małopolski.