Tarnowscy wspinacze na podium - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowscy wspinacze na podium

W rozegranych 18 lipca międzynarodowych zawodach Speed Open w Austrii bardzo dobrze zaprezentowali się tarnowscy wspinacze. W kategorii seniorów drugie miejsca wywalczyli Edyta Ropek z MKS Tarnovia Grupa Azoty i Marcin Dzieński z AZS PWSZ Tarnów Grupa Azoty. W kategorii juniorek młodszych dominowała Wiktoria Chrząszcz. W kategorii juniorów z kolei na drugim stopniu podium uplasował się Grzegorz Bogusz.

W zawodach rozegranych na nowym obiekcie - hali wspinaczkowej w Gaflenz uczestniczyli również zawodnicy z Włochy, Czech, Rosji, Ekwadoru i Austrii. Dla najmłodszych podopiecznych Edyty Ropek  były to pierwsze wyjazdowe zawody międzynarodowe i okazja do poznania nowego obiektu, rywalizacji w międzynarodowej obsadzie, zdobywania kolejnych doświadczeń, a przede wszystkim dobrego treningu. Dla juniorów był to również kolejny etap przygotowań do tegorocznych mistrzostw świata we włoskim Arco.

Młodzi wspinacze z klubu MKS Tarnovia z wyjazdu wrócili z nowymi życiówkami. Wiktoria Chrząszcz ustanowiła rekord z czasem 13,59 sekundy, a Grzegorz Bogusz, który niedawno zmienił technikę biegu, uzyskał dobry czas 10,86 sekundy. Michał Lewicki podczas treningu po raz pierwszy złamał barierę siedmiu sekund, wykręcając swój nowy treningowy „personal best” z czasem 6,94 sekundy.

Rywalizację seniorek zwyciężyła Rosjanka Mariia Krasavina, która w finale zmierzyła się z Edytą Ropek. Trzecie miejsce zdobyła reprezentantka gospodarzy Nina Lach. W zmaganiach seniorów zwyciężył Włoch Leonrdo Gontero, minimalnie pokonując Marcina Dzieńskiego. Trzecie miejsce zdobył Czech Matej Burian.