Tarnowscy wspinacze w finałach Pucharu Świata - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowscy wspinacze w finałach Pucharu Świata

Wczoraj w szwajcarskiej miejscowości Villars rozegrane zostały kwalifikacje drugiej tegorocznej edycji Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Awans do fazy pucharowej zapewniła sobie cała trójka startujących w nich reprezentantów AZS PWSZ Tarnów.

Plakat zawodów Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w Villars

Wśród kobiet bardzo dobrze zaprezentowała się Natalia Kałucka. W pierwszym biegu pokonała ścianę w czasie 7.53 s, w drugim uzyskała natomiast rezultat 7.28 s, co pozwoliło jej na zajęcie trzeciego miejsca. Lepsze od tarnowian wyniki osiągnęły jedynie Iulia Kaplina z Rosji – 7.01 s oraz Rajiah Sallsabillah z Indonezji – 7.24 s.

Druga z zawodniczek AZS PWSZ Tarnów, Anna Brożek pierwszego startu z pewnością nie mogła zaliczyć do udanych, gdyż przebiegła trasę w czasie 9.34 s. W drugiej próbie osiągnęła jednak rezultat o półtorej sekundy lepszy i sklasyfikowana została na dziewiątej pozycji.

Marcin Dzieński w przeciwieństwie do swoich klubowych koleżanek lepszy rezultat osiągnął natomiast w pierwszej próbie (5.71 s przy 5.77 s w drugim biegu). Wynik ten spowodował, że mistrz świata sprzed pięciu lat, do rywalizacji w fazie pucharowej przystąpi z siódmej pozycji.

Finały rozpoczną się dzisiaj o godz. 21, a transmisja z nich dostępna będzie TUTAJ.

Przypomnijmy, że w pierwszej tegorocznej edycji Pucharu Świata w „czasówce” rozegranej pod koniec maja w Salt Lake City, Marcin Dzieński zajął trzecią pozycję, a Natalia Kałucka była szósta.