Tarnowski sukces w Oleśnicy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowski sukces w Oleśnicy

Sukcesem zakończył się udział zawodników Błękitnych MPEC w Międzynarodowym  Pucharze Polski Judo Juniorów i Juniorek w Oleśnicy. Miłosz Pękala startujący w kategorii wagowej do 90 kg zajął pierwsze miejsce, a Arkadiusz Dziarmaga w wadze do 73 kg uplasował się na trzecim stopniu podium.

W turnieju wzięło udział 600 zawodników z Polski oraz z Azerbejdżanu, Ukrainy, Niemiec, Holandii, Austrii, Czech i Szwecji. Bardzo dobrze zaprezentował się także, wracający po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją, Kacper Sieniawski. Młody zawodnik startujący w kategorii do 60 kg wywalczył piątą pozycję.

W klasyfikacji medalowej tarnowianie wywalczyli dobrą, czwartą lokatę. Drużynę Błękitnych wyprzedzili jedynie Czesi, Azerbejdżanie oraz Ukraińcy.