Tarnowskie siatkarki pokonały wicelidera - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowskie siatkarki pokonały wicelidera

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów przywiozły trzy punkty z wyjazdowego pojedynku z dotychczasowym wiceliderem, zespołem Enei Energetyka Poznań. Podopieczne trenera Michała Betlei wygrały to spotkanie 3-1 (25-23, 17-25, 26-24, 26-24), a drugie w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo dało im awans w tabeli na szóste miejsce.

W pierwszym secie po dwóch z rzędu punktach (blok i atak) Magdaleny Pytel, tarnowianki prowadziły 4-2. Chwilę później po bloku Magdaleny Szabó było nawet 12-7 dla Grupy Azoty PWSZ, ale po przerwie w grze na żądanie miejscowego szkoleniowca na kilkupunktowe prowadzenie wyszły gospodynie. Bardzo emocjonujący przebieg miała końcówka seta. Po ataku Beaty Pawlickiej było 23-22 dla Enei Energetyka. W tym momencie dwa razy skuteczne zaatakowała Magdalena Szabó i tarnowianki miały setbola. W wygraniu seta pomogła im Klaudia Świstek, atakując w siatkę.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej gry i na tablicy pojawił się wynik 6-6. Poznanianki szybko wyszły jednak na prowadzenie 12-7. Naszym siatkarkom udało się zmniejszyć straty do dwóch „oczek” (13-11), kolejne minuty należały jednak zdecydowanie do gospodyń, które doprowadziły do rezultatu 18-11, a chwilę później prowadziły 21-12. Zryw ekipy z Tarnowa spowodował, że na tablicy pojawił się wynik 21-15, w końcówce seta rywalki kontrolowały jednak przebieg wydarzeń na boisku.

W początkowych fragmentach trzeciego seta też zanosiło się na łatwą wygraną siatkarek z Poznania, które prowadziły 6-2 i 11-6. W dalszych minutach niemal cały czas utrzymywało się prowadzenie Enei Energetyka, w końcówce tarnowianki doprowadziły jednak do remisu 21-21. Po ataku Agnieszki Wołoszyn zrobiło się wprawdzie 23-22, ale atak, uznanej najlepszą zawodniczką meczu, Mai Bodzęty oraz blok Magdaleny Pytel doprowadziły do setbola dla Grupy Azoty PWSZ. Pierwszą piłkę setową poznanianki obroniły (Magdalena Szabó zaatakowała w siatkę), ale po bloku Aleksandry Stachowicz i udanym ataku Mai Bodzęty, partia ta padła łupem zespołu z Tarnowa.

W czwartym secie trzy pierwsze punkty zdobyły tarnowianki (blok i atak Adrianny Lewandowskiej oraz autowy atak Klaudii Gajewskiej), ale poznanianki szybko doprowadziły do remisu 4-4. Po okresie wyrównanej gry, siatkarki Grupy Azoty PWSZ odskoczyły na 12-9, a potem po zdobytych trzech z rzędu punktach prowadziły 17-13. Przeciwniczki nie dały jednak za wygraną, po ataku Beaty Pawlickiej wychodząc na prowadzenie 22-20. Atak Adrianny Lewandowskiej i blok Magdaleny Pytel spowodowały, że na tablicy pojawił się remis 22-22. Zbicia Aleksandry Gancarz i Beaty Pawlickiej dały jednak poznaniankom dwie piłki setowe. Przy pierwszej z nich skutecznie zaatakowała Magdalena Pytel, przy drugiej pomyliła się Beata Pawlicka i zrobiło się 24-24. Tarnowianki poszły „za ciosem” i po bloku Magdaleny Pytel rozstrzygnęły na swoją korzyść zarówno tego seta, jak i całe spotkanie.

Grupa Azoty PWSZ: Magdalena Szabó, Paulina Głaz, Sabina Podlasek, Aleksandra Stachowicz, Adrianna Sobczak, Magdalena Pytel, Paulina Filipowicz (libero) oraz Maja Bodzęta, Zuzanna Pieczka, Izabela Matyszczak, Adrianna Lewandowska.