Tenisowe Grand Prix Tarnowa - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tenisowe Grand Prix Tarnowa

52 uczestników stanęło na starcie II turnieju „Grand Prix Tarnowa – Yonex Cup 2011”. Organizowany przez Tarnowski Klub Tenisowy cykl ogólnopolskich turniejów dla dzieci i młodzieży rozgrywany jest w kategoriach do lat 10, 12, 14 i 18.

Kapryśna pogoda (2 razy turniej przerwał ulewny deszcz) nie przeszkodziła w rozegraniu turnieju zgodnie z planem. Turniej dostarczył dużo emocji dla dzieci i rodziców. Zwyciężali faworyci, choć w kategorii do lat 18 dziewcząt zapachniało sensacją - w pojedynkach grupowych Karolina Bukowska z Sanoka pokonała 6/4 faworyzowaną Justynę Baran, a potem w półfinale przez długi czas prowadziła z Kariną Błaś. Zabrakło jednak rutyny i opanowania po przegraniu spornej piłki.

W kategorii do lat 10 chłopców miejsca na podium zajęli : Gabriel Biliński (Rzeszów) po zwycięstwie 6/2 z Marcinem Gancarczykiem ( Stalowa Wola) oraz Piotr Kaszuba (Stalowa Wola), który również 6/2 wygrał z Bartoszem Gierczakiem (Jasło). Najlepszy tarnowianin 8-letni Michał Miłkowski na 7 miejscu.

W kategorii do lat 10 dziewcząt w finale Aleksandra Bator (Kielce) pokonała Michalinę Knot (Tarnów) 6/3 a meczu o III miejsce Aleksandra Starzyk (Tarnów) Gabrysię Filar 6/2.

W kategorii do lat 12 dziewcząt 1. Natalia Pietras (Dąbrowa Tarnowska) 2. Katarzyna Kuta (Wola Rzędzińska) 3. Gabrysia Sakłak (Wielka Wieś) 4. Aleksandra Lada (Tarnów).

W kategorii do lat 12 chłopców Wojciech Murjas (Rzeszów) pokonał 6/4 Kamila Zabawę (Tarnów), a Jakub Bukowski (Sanok) 6/4 Kamila Chwistka (Tarnów).

W kategorii do lat 14 chłopców Jakub Bylica (Tarnów) 7/6 zwyciężył Jakuba Piątka (Wola Rzędzińska), a Bartosz Kawa (Tarnów) 6/4 Michała Srokę (Tarnów).

W kategorii do lat 18 dziewcząt Justyna Baran (Tarnów) pokonała 6/2 Karinę Błaś (Tarnów) a Joanna Zawadzka (Czarna Sędziszowska) 6/0 Karolinę Bukowską (Sanok).

W kategorii do lat 18 chłopców Wojciech Kuta (Wola Rzędzińska) pokonał 6/0 Macieja Borucha (Tarnów), a Daniel Olchawa 7/5 Macieja Chmielewskiego (obaj z Tarnowa).

Do końca wakacji rozegrane zostanie sześć turniejów eliminacyjnych, a we wrześniu planowany jest turniej finałowy Masters. Turnieje rozgrywane są wg zasad nowego programu Polskiego Związku Tenisowego „Tenis10 żyj tenisowo-graj kolorowo” . Mają być dla dzieci doskonałą zabawą i zachęcić je do częstego udziału w sportowej rywalizacji. Turnieje rozgrywane są systemem każdy z każdym w grupach, a następnie gra o miejsca systemem pucharowym oraz rozgrywanie krótkich setów bez przewag. Dzięki temu w ciągu kilku godzin każde dziecko może porównać swoje umiejętności z różnymi przeciwnikami. Na zakończenie każde dziecko nagradzane jest upominkami oraz dyplomem, a zdobywcy czterech pierwszych miejsc honorowani są pucharami, statuetkami, medalami oraz nagrodami.

Klasyfikacja po dwóch turniejach:

Do lat 10: 1. Michalina Knot 46 pkt 2. Aleksandra Zięba 34 pkt 3.Angelina Mianiawska 28 pkt,
Do lat 12: 1. Wojciech Murjas 48 pkt 2. Kamil Zabawa 40 pkt 3. Kamil Chwistek 32 pkt,
Do lat 14: 1. Jakub Bylica 46 pkt 2. Aleksander Murjas 24 pkt 3. Jakub Piątek 22 pkt,
Do lat 18: 1. Wojciech Kuta 48 pkt 2. Justyna Baran 46 pkt 3. Maciej Chmielewski 32 pkt.

Wszelkie informacje o „Grand Prix Tarnowa – Yonex Cup 2011” i relacja foto na stronie www.tkt.tarnow.pl.