Tomasz Biskupski najszybszy w Tarnowskiej Dyszce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tomasz Biskupski najszybszy w Tarnowskiej Dyszce

Blisko 800 osób stanęło na starcie odbywającego się w niedzielę biegu Itaka Tarnowska Dyszka. Start i meta biegu położone były na parkingu przed Gemini Park Tarnów, a jego uczestnicy pokonywali wiodącą ulicami Tarnowa trasę o długości 10 kilometrów.

Zwycięzcą tegorocznej „Dyszki” został Tomasz Biskupski z Sukowa (Zabiegani w Kielcach), który na mecie zameldował się w czasie 31.45 min. Drugie miejsce zapewnił sobie Paweł Smędowski z Sękowej (GUKLA Bratkowice Korzeniowski) – 33.41 min, a na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Adrian Barnaś z Bochni (Salt Runners Bochnia) – 34.52 min. Najszybszym biegaczem z naszego regionu był Grzegorz Czyż z Bogumiłowic (Grupa Azoty Tarnów), który z rezultatem 35.00 min uplasował się na piątej pozycji. Trzynastą lokatę zapewnił sobie natomiast najlepszy z tarnowian, Przemysław Kmiecik (PTG Sokół Świat Pracy Tarnów) – 36.17 min.

Rywalizacja pań zakończyła się sukcesem Magdaleny Nabielec (ITMBW Kraków) – 38.32 min, która w pokonanym polu zostawiła Dominikę Kłodę z Poznania (Asics Frontrunner Poland) – 41.17 min oraz Patrycję Świerczek z Jadownik (Runonline.pl) – 41.18 min. Najlepsza z tarnowianek, Anna Gaca, sklasyfikowana została na szesnastej pozycji, mijając linię mety w czasie 46.06 min.

Szczegółowe wyniki biegu dostępne są TUTAJ.