Tomasz Cygan multimedalistą MP juniorów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tomasz Cygan multimedalistą MP juniorów

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w strzelectwie sportowym. Z bardzo dobrej strony pokazali się w nich reprezentanci Tarnowskiego Klubu Strzeleckiego, zdobywając siedem medali (w tym trzy złote) oraz ustanawiając rekord Polski. W punktacji klubowej TKS LOK zajął czwarte miejsce, co jest największym sukcesem w historii klubu.

Multimedalistą wrocławskich mistrzostw został Tomasz Cygan. W strzelaniu z karabinu pneumatycznego zdobył tytuł mistrzowski, w finale wynikiem 245 pkt. pobijając rekord Polski. Drugi medal indywidualny zapewnił sobie w konkurencji karabin dowolny 3x40 metrów, w której sklasyfikowany został na trzeciej pozycji.

Trzykrotnie na podium stawała drużyna TKS LOK Tarnów w składzie: Tomasz Cygan, Bogdan Łątka i Konrad Pajdo. Podopieczni trenera Jerzego Madeja wystrzelali złoty medal w konkurencji karabin dowolny 60 strzałów leżąc oraz srebrne medale w strzelaniach z karabinu pneumatycznego i karabinu dowolnego 3x40 strzałów.

Dwa medale wywalczyła we Wrocławiu Weronika Bykowska. Została ona mistrzynią Polski w konkurencji karabin sportowy 3x20 strzałów oraz zdobyła wicemistrzostwo w strzelaniu z karabinu sportowego 60 strzałów.

Niewiele brakowało, aby medalowy plon tarnowskich strzelców był jeszcze okazalszy. W konkurencji karabin dowolny 60 strzałów leżąc, czwarty był bowiem Bogdan Łątka (do brązowego medalu zabrakło mu zaledwie pół punktu, a piąty Tomasz Cygan, natomiast Weronika Bykowska w strzelaniu z karabinu pneumatycznego zajęła szóste miejsce.