Tomasz Wątroba najszybszy w XVIII Biegu Sanguszków - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tomasz Wątroba najszybszy w XVIII Biegu Sanguszków

Blisko 200 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie XVIII Biegu Sanguszków. Pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Wątroba z Tarnowa, który trasę o długości 10 kilometrów pokonał w czasie 35.55 min.

XVIII Bieg Sanguszków

Za jego plecami sklasyfikowani zostali dwaj inni tarnowianie. Drugi był Janusz Syrowy – 36.09 min, a trzecie miejsce zajął Dominik Kryca (Team Kopeć) – 37.31 min. Wśród kobiet najszybsza okazała się Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego – 41.09 min, wyprzedzając Patrycję Świerczek z Jadownik (Klub Biegowy Perła) – 43.34 min oraz Joannę Szczepanik z Krakowa (AZS AWF Kraków Masters) – 44.02 min.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: kobiety - 16-29 lat – Angelika Jasińska-Rogóż (Wierzchosławice) – 51.22 min; 30- 39 lat – Barbara Zięba (Szynwałd – KS Ryglice sekcja biegowa) – 48.01 min; 40-49 lat – Marta Prajzner; 50-59 lat – Danuta Manterys (AZS AWF Kraków Masters) – 47.06 min; 60 lat i więcej - Barbara Prymakowska (Tarnów) - 1:01.37 godz., mężczyźni - 16-29 lat - Arkadiusz Gubała (Grupetto Gorlice) – 37.31 min; 30- 39 lat – Tomasz Wątroba; 40-49 lat – Dominik Kryca; 50-59 lat – Paweł Molczyk (Niwka) – 39.44 min; 60 lat i więcej - Antoni Tarza (Zgłobice – Ekipa z Tarnowa) – 46.18 min.

Imprezie towarzyszyły biegi dla dzieci i młodzieży. Młodzi biegacze rywalizowali w Parku Sanguszków na dystansach od 200 do 1000 metrów.

Organizatorami XVIII Biegu Sanguszków były: działający przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, Uczniowski Klub Sportowy Ogrodnik oraz Kępa Sport. Honorowy patronat nad zawodami sprawował prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Szczegółowe wyniki XVIII Biegu Sanguszków dostępne są TUTAJ.