Topicar Auto Części nowym liderem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Topicar Auto Części nowym liderem

W niedzielę, rozegrana została trzecia już kolejka spotkań ekstraklasy Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport. Nowym liderem została ekipa Topicaru Auto Części, która wykorzystała fakt, że mecz dotychczasowego przodownika, Zakładów Mechanicznych z Pchelkowsky/Edumocni został przełożony na inny termin.

Topicar Auto Części zmierzył się z Westovią Okna Pawłowski. Pierwsza połowa konfrontacji byłych mistrzów była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 1-0 dla Topicaru Auto Części. Po zmianie stron futsaliści tej drużyny strzelili drugą bramkę, a w dalszych minutach Westovii Okna Pawłowski nie udało się już odrobić tych strat.

Nim doszło do tego meczu, w hali Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego pojawiły się ekipy Grupy Azoty PROREM i Białej Gwiazdy. Prowadzenie w tym spotkaniu przechodziło z rąk do rąk, ostatecznie konfrontacja zakończyła się remisem, który dla obu drużyn oznaczał zdobycie pierwszych w tym sezonie punktów.

W kolejnym spotkaniu, Lumaro Elbud zagrało z Kasil Steel. Mecz ten przyniósł trzybramkową wygraną obrońcy mistrzowskiego tytułu, choć w pewnym momencie po dwóch trafieniach Andrzeja Krakowskiego, beniaminek przegrywał tylko 2-3.

W ostatnim meczu trzeciej kolejki, Sportmossimo.pl po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonał Gryfa Borzęcin. Obserwatorzy bardzo długo czekali na bramki. W końcu Dominik Wardzała wykorzystał jednak rzut karny, podyktowany po faulu na nim samym, a pod koniec meczu zwycięstwo wicemistrza poprzedniej edycji przypieczętował Kacper Ostrowski.

Na zakończenie, kibice byli świadkami zaległego spotkania pomiędzy Lumaro Elbud i Westovią Okna Pawłowski. Prowadzenie w tym meczu objęła ekipa Lumaro Elbud. Jeszcze przed przerwą Westovia Okna Pawłowski doprowadziła jednak do remisu, a w drugiej połowie bramkarza Lumaro Elbud pokonali także dwaj rutyniarze: Artur Koza i asystujący przy dwóch pierwszych bramkach, Leszek Janicki.

Wyniki

Grupa Azoty PROREM – Biała Gwiazda 4-4 (Marcel Tyl 2, Jacek Malisz, Bartłomiej Motyka – Krystian Cierlik 2, Przemysław Wnęk, Bartłomiej Frąc)

Westovia Okna Pawłowski – Topicar Auto Części 2-5 (Przemysław Bury 2 – Wojciech Mącior 3, Łukasz Noga 2)

Lumaro Elbud – Kasil Steel 5-2 (Michał Sieńczak 2, Adrian Ślęzak 2, Artur Biały – Andrzej Krakowski 2)

Gryf Borzęcin – Sportmossimo.pl Grabówka 0-2 (Dominik Wardzała, Kacper Ostrowski)

Lumaro Elbud – Westovia Okna Pawłowski 1-3 (Michał Sieńczak - Arkadiusz Szczerba, Artur Koza, Leszek Janicki)