Trzeci mecz – trzecia wygrana - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzeci mecz – trzecia wygrana

Nie zwalniają tempa drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W sobotnim meczu trzeciej kolejki pokonały na wyjeździe 86-69 (21-10, 22-9, 23-24, 20-26) Ikara Niepołomice i zajmują drugie miejsce w tabeli, jedynie gorszą różnicą „małych” punktów ustępując pola liderowi, AZS Politechnika Szkoła Gortata Kraków.

W 3 min po punktach Natalii Malagi, nasz zespół prowadził 6-2. Trzy minuty później, Magdalena Kuraś doprowadziła do stanu 14-4 dla Pałacu. Po akcji 2+1 Magdaleny Maksymowicz, na początku 10 min przewaga tarnowianek wzrosła do 13 punktów (21-8), ostatecznie po dwóch punktach zdobytych z linii rzutów wolnych przez Iwonę Janas, pierwsza kwarta zakończyła się jedenastopunktową wygraną ekipy MKS PM. Pierwsze sześć minut drugiej kwarty zakończyło się remisowo i w 16 min tarnowianki prowadziły 28-17. W końcówce pierwszej połowy koszykarki Pałacu nie dały jednak gospodyniom żadnych szans. Wygrały ten fragment spotkania 15-2 i do przerwy prowadziły już 43-19.

W 25 min po sześciu z rzędu punktach Natalii Malagi, na tablicy pojawił się wynik 53-25 dla naszej drużyny. W odpowiedzi sześć punktów zdobyły jednak koszykarki z Niepołomic, doprowadzając w 27 min do rezultatu 53-31. Jeszcze w tej samej minucie Magdalena Maksymowicz powiększyła przewagę tarnowianek do 26 „oczek” (57-31), a przed ostatnią kwartą Pałac prowadził 66-43. Początek czwartej kwarty należał zdecydowanie do niepołomiczanek i w 36 min po akcji za trzy punkty Iwony Janas przyjezdne wygrywały tylko 69-60. Trzy minuty później było 76-66 i losy spotkania nadal nie były rozstrzygnięte. Do końca meczu gospodynie nie trafiły już jednak z gry, tarnowianki powiększyły natomiast swój dorobek o dziesięć punktów i odniosły zasłużone zwycięstwo. Warto dodać, że Pałac kończył spotkanie bez trzech zawodniczek z pierwszej piątki, po pięciu przewinieniach parkiet opuścić bowiem musiały Magdalena Kuraś, Kinga Wilk i Paulina Liszka.

MKS Pałac Młodzieży: Natalia Malaga 36, Paulina Liszka 13, Kinga Wilk 8, Magdalena Maksymowicz 7, Magdalena Kuraś 6, Weronika Węglarz 6, Oliwia Węglarz 5, Sylwia Siedlik 2, Julia Świętochowska 2, Karolina Laszota 1, Dagmara Sutkowska 0.