Trzeci wiosenny komplet punktów Tarnovii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzeci wiosenny komplet punktów Tarnovii

W trzecim tegorocznym meczu pierwszej ligi, piłkarki Tarnovii zagrały na stadionie przy ul. Bandrowskiego z SWD Wodzisław Śląski. Pojedynek ten zakończył się wynikiem 3-1 (0-1) dla Tarnovii, która nadal zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Mecz pierwszej ligi piłki nożnej kobiet: Tarnovia - SWD Wodzisław Śląski

Jedyna do przerwy bramka padła w 38 min. Tuż za linią pola karnego sfaulowana została wówczas Roksana Gulec, a podyktowaną przez sędzinę „jedenastkę” zamieniła na bramkę Aneta Langosz. Tarnowianki rozegrały w pierwszej połowie słaby mecz i po czterdziestu pięciu minutach przegrywały jak najbardziej zasłużenie.

Do remisu doprowadziła w 58 min Agnieszka Derus, która po prostopadłym podaniu Katarzyny Białoszewskiej, wyprzedziła obrończynię i uderzyła obok wybiegającej bramkarki. Dwadzieścia minut później, będąca w dobrej sytuacji Agnieszka Derus odegrała jeszcze piłkę do Katarzyny Białoszewskiej i było 2-1. Wygraną Tarnovii przypieczętowała w doliczonym czasie gry (90+2 min) Alicja Duszyk, strzałem z bliska, finalizując podanie z prawej strony boiska.