Trzecia kwarta zadecydowała o wysokiej wygranej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzecia kwarta zadecydowała o wysokiej wygranej

W dziesiątej kolejce drugiej ligi koszykówki kobiet, zespół MKS Pałac Młodzieży Tarnów wziął udany rewanż na UKS Żak Nowy Sącz za trzypunktową porażkę z pierwszej rundy. W meczu rozegranym w hali przy ul. Gumniskiej, podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka odniosły bardzo ważne zwycięstwo, pokonując sądeczanki 86-63 (18-16, 26-24, 21-6, 21-17).

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Po minucie gry tarnowianki prowadziły 4-0, aby w 5 min przegrywać 4-8. W 8 min po drugiej „trójce” Aleksandry Klimas na tablicy pojawił się wynik 12-10, ale dzięki serii trafień Martyny Jakubczyk minutę później było 12-16. W końcówce pierwszej kwarty za trzy punkty trafiły Zuzanna Piwkowska oraz Aleksandra Klimas i pierwsza część meczu zakończyła się dwupunktową wygraną zespołu trenera Krzysztofa Wawrzonka.

Początek drugiej kwarty należał zdecydowanie do tarnowianek, które w 14 min wygrywały już 32-22. Trzy minuty później sądeczanki zmniejszyły straty do pięciu punktów (36-31), a w 19 min przegrywały tylko 37-41. Czteropunktowa przewaga Pałacu utrzymała się do końca pierwszej połowy, po której miejscowe wygrywały 44-40.

Po trzech minutach gry po przerwie nic nie wskazywało na to, że do ostatniej kwarty tarnowianki przystąpią z przewagą blisko dwudziestu punktów. Odsłona ta rozpoczęła się bowiem od trafień Julii Hatalskiej i Zuzanny Piwkowskiej, na które dwoma trafieniami odpowiedziały sądeczanki. W 23 min było więc 48-44. Do końca trzeciej „ćwiartki” sądeczanki zdobyły jednak tylko dwa punkty (Paulina Pietrzak w 27 min doprowadziła do stanu 57-46), gospodynie w tym czasie powiększyły natomiast swój dorobek o 17 „oczek” i po trzydziestu minutach wygrywały 65-46.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od trafienia Kingi Jaworskiej i od tej pory przyjezdne ani raz nie przegrywały różnicą mniejszą niż 20 punktów. Największą przewagę tarnowianki osiągnęły w 39 min, kiedy po jednym celnym rzucie wolnym Sabiny Stygar prowadziły 84-59. Ostatnie punkty dla Pałacu zdobyła Aleksandra Klimas, która wcześniej aż siedmiokrotnie trafiła zza linii 6.75 m.

MKS Pałac Młodzieży: Aleksandra Klimas 23 (7x3), Zuzanna Piwkowska 23 (2x3), Weronika Węglarz 13, Julia Hatalska 12, Kinga Jaworska 7, Sabina Stygar 5, Paulina Liszka 3, Aleksandra Kopacz 0, Karolina Korcyl 0, Sylwia Słowik 0.