Trzecia wygrana rezerw Grupy Azoty Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzecia wygrana rezerw Grupy Azoty Unii

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą trzecioligowi piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii II Tarnów. W trzeciej kolejce, „siódemka” trenowana przez Dawida Ciochonia pokonała na wyjeździe 31-26 (18-11) Juvenię AZS Politechnikę Rzeszowską.

Trener Dawid Ciochoń i zespół Grupy Azoty Unii II Tarnów

Jedyny w tym meczu remis notowano w 2 min, gdy na tablicy pojawił się rezultat 1-1. Sześć minut później Mateusz Hoim wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 6-1, a w 11 min po kolejnym jego trafieniu tarnowianie wygrywali 9-2. Seria czterech trafień Mateusza Jamrozka doprowadziła w 18 min do stanu 6-10. Jeszcze w tej samej minucie dwukrotnie trafił jednak Klaudiusz Kasprzyk i było 6-12. Oscylujące w granicach sześciu bramek prowadzenie tarnowian utrzymało się już do końca pierwszej połowy, która po trafieniach Kacpra Zająca i Jakuba Pogonowskiego zakończyła się siedmiobramkową wygraną rezerw Grupy Azoty Unii.

Początkowe fragmenty drugiej połowy przyniosły grę bramka za bramkę i w 43 min goście prowadzili 25-18. Minutę później Hubert Leja zmniejszył straty rzeszowian do pięciu „oczek” (20-25), ale w 53 min Sebastian Kula przywrócił siedmiobramkową przewagę „siódemki” z Tarnowa (22-29). W końcówce gospodarze raz jeszcze nieco zmniejszyli dzielący oba zespoły dystans. Wygrana tarnowian mogła mieć zdecydowanie wyższe rozmiary, ale podopieczni trenera Dawida Ciochonia nie wykorzystali tego dnia aż sześciu – z ośmiu - rzutów karnych.

Grupa Azoty Unia II: Michał Zarzycki – Klaudiusz Kasprzyk 6, Mateusz Hoim 5, Kacper Bień 4, Sebastian Kula 4, Jakub Pogonowski 4, Kacper Zając 3, Kacper Tuman 2, Konrad Wątroba 2, Łukasz Mądel 1, Radosław Musiał, Grzegorz Piska.