Trzecia z rzędu porażka siatkarek Grupy Azoty Roleski PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzecia z rzędu porażka siatkarek Grupy Azoty Roleski PWSZ

W dziesiątej kolejce spotkań o punkty w pierwszej lidze siatkówki kobiet, Grupa Azoty Roleski PWSZ zmierzyła się na wyjeździe z Eneą Energetykiem Poznań. Tarnowianki przegrały ten pojedynek 0-3 (20-25, 18-25, 25-27) i nadal zajmują przedostatnie, dwunaste miejsce w tabeli.

Siatkarki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów

Początkowe minuty pierwszego seta przyniosły grę punkt za punkt, a dobra postawa Malwiny Stroińskiej pozwoliła nawet naszemu zespołowi na objęcie prowadzenia 6-4. Kolejne akcje należały jednak do poznanianek. Miejscowe szybko doprowadziły do remisu 10-10, chwilę później prowadziły 15-11, a po akcji wybranej najlepszą zawodniczką meczu, Klaudii Świstek na tablicy pojawił się rezultat 20-13. Kolejny punktowy atak Malwiny Stroińskiej pozwolił tarnowiankom na zmniejszenie strat do czterech „oczek” (22-18), siatkarki Enei Energetyka nie pozwoliły już jednak odebrać sobie zwycięstwa w tej partii. Rywalizację w tym secie zakończyła Oriana Miechowicz.

Pierwsze fragmenty drugiego seta zapowiadały łatwą wygraną miejscowych, które prowadziły już 6-1. Skuteczna gra Vivian Pellegrino spowodowała jednak, że straty tarnowianek zmalały do dwóch punktów (7-5). Po kolejnych atakach brazylijskiej środkowej i Ewy Bimkiewicz zrobiło się 10-10, dwie akcje później po ataku Emilii Oktaby było jednak 12-10. Podopieczne trenera Wojciecha Serafina doprowadziły jeszcze do stanu 14-14, kolejne fragmenty sobotniego meczu należały jednak zdecydowanie do poznanianek, które po ataku Klaudii Świstek wygrywały 21-15. Ostatnie fragmenty seta przyniosły już tylko kosmetyczną zmianę wyniku, a ostatni punkt znów wywalczyła Oriana Miechowicz.

Trzecia partia rozpoczęła się pomyślnie dla tarnowianek, które po bloku Malwiny Stroińskiej prowadziły 3-1. Po dwóch punktach zdobytych bezpośrednio z zagrywki przez Weronikę Fojucik, na tablicy pojawił się rezultat 5-5, a w kolejnych minutach na boisku trwała wyrównana walka. Poznanianki wygrywały 11-9, chwilę później Vivian Pellegrino wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie 15-13. Po czasie wziętym na prośbę trenera poznańskiej drużyny, Marcina Patyka, jego podopieczne szybko doprowadziły do remisu 15-15, po kolejnym okresie wyrównanej gry notowano natomiast rezultat 19-19. W tym momencie tarnowianki zdobyły trzy punkty z rzędu, a potem miały nawet trzy piłki setowe. Przy stanie 21-24, dwa punkty z zagrywki zdobyła Weronika Fojucik, po ataku Klaudii Świstek poznanianki prowadziły natomiast 25-24. Nasz zespół doprowadził jeszcze do kolejnego remisu, przy wyniku 26-25 nieskutecznie zaatakowała jednak Ewa Bimkiewicz i tarnowianki przegrały trzeci z rzędu mecz.

Grupa Azoty Roleski PWSZ: Agnieszka Cur, Karolina Szczygieł, Ewa Bimkiewicz, Malwina Stroińska, Klaudia Kaczorowska, Vivian Pellegrino, Paulina Krześlak (libero) oraz Magdalena Szabó, Simona Dreczka, Marta Dąbrowska, Paulina Szpak, Aleksandra Kaczyńska (libero).