Trzecia z rzędu wygrana piłkarzy Metalu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzecia z rzędu wygrana piłkarzy Metalu

Sobotnia kolejka w seniorskich ligach piłki nożnej była udana dla zespołów z naszego regionu. Cztery z nich zakończyły swoje mecze zwycięsko, a rezerwy Unii odebrały punkty liderowi. Bez punktów zakończyła spotkanie jedynie pierwsza „jedenastka” Unii.

Piłkarze Metalu Tarnów

Wysokiej porażki doznali piłkarze trzecioligowej Unii Tarnów. „Jaskółki” w wyjazdowym meczu uległy 1-5 (0-2) Siarce Tarnobrzeg, której wygrana ta pozwoliła na awans na pierwsze miejsce w tabeli. Pierwsze dwie bramki padły w końcowym kwadransie pierwszej połowy. W 31 min Mateusz Zając skapitulował po strzale Ivana Agudo, a dwie minuty później do kapitulacji zmusił go Oleksandr Yatsenko. W krótkim odstępie czasu padły również kolejne dwie bramki dla Siarki. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Kacper Józefiak, a w 64 min „jedenastkę” na bramkę zamienił Oleksandr Yatsenko. Ostatnie dwie bramki były dziełem graczy rezerwowych. W 78 min honorowego gola dla Unii zdobył Kacper Nytko, dwie minuty później wynik ustalił natomiast Paweł Mróz. Unia zajmuje obecnie jedenaste miejsce w tabeli.

O wiele lepiej powiodło się naszym zespołom występującym w czwartej lidze, które zdobyły komplet punktów. Po trzecie z rzędu zwycięstwo sięgnął Metal Tarnów, w domowym spotkaniu pokonując 3-1 (1-1) Wierchy Rabka-Zdrój. Tarnowianie objęli prowadzenie w 25 min po strzale Szczepana Koguta. Do remisu doprowadził natomiast w 38 min Michał Czubin. Po zmianie stron między słupki trafiali już tylko gospodarze: w 56 min Albert Stolarz, a dziesięć minut później Mateusz Nowak. Po tej wygranej zespół z ulicy Warsztatowej zajmuje dziesiątą lokatę.

Tuż przed nim plasuje się natomiast Tarnovia, która w wyjazdowym meczu pokonała 1-0 (0-0) Radłovię. O komplet punktów tarnowianie musieli walczyć do samego końca. Jedyną bramkę zdobył bowiem w doliczonym czasie gry (90+3 min) Bartosz Tokarczyk, pokonując Piotra Kwietnia strzałem z rzutu karnego.

Występująca w klasie okręgowej druga drużyna Unii Tarnów podejmowała u siebie lidera, GLKS Gromnik. Spotkanie rozpoczęło się po myśli gości, którzy w 31 min objęli prowadzenie po strzale Krzysztofa Barnasia. Trzy minuty później wyrównał wprawdzie Igor Głuszczak, ale na przerwę oba zespoły zeszły przy prowadzeniu przyjezdnych. W 44 min drugą bramkę dla GLKS zdobył bowiem Dawid Szczerba. Wynik spotkania ustalił w 90 min, bramkarz „Jaskółek”, Jakub Lipka. Tarnowianie plasują się w tabeli na siódmej pozycji.

Podobnie jak czwartoligowcy, dwa zwycięstwa odniosły również tarnowskie zespoły występujące w klasie „A”. Grająca przed swoimi kibicami, Iskra Tarnów pokonała 2-1 (0-1) Ciężkowiankę. Jedyną do przerwy bramkę zdobył w 45 min Rafał Łażeński. Druga połowa należała już jednak do tarnowian. W 67 min do remisu doprowadził Maksymilian Truchan, a cztery minuty później bramkę na wagę trzech punktów zdobył Krystian Dumara. Po tej wygranej, Iskra klasyfikowana jest na jedenastej pozycji.

Bardzo efektowne wyjazdowe zwycięstwo zanotowali w tej kolejce piłkarze Błękitnych 1947 Tarnów, pokonując 5-0 (1-0) Zgłobice. Na pierwszą bramkę czekać trzeba było do 44 min, kiedy na listę strzelców wpisał się Michał Kloch. W 61 min prowadzenie naszego zespołu podwyższył Krzysztof Jachim. W 74 i 78 min miejscowego bramkarza dwukrotnie pokonał Paweł Gniadek, a w 80 min wygraną Błękitnych 1947 przypieczętował Kamil Tadel. Po dwudziestu kolejkach, zespół z ul. Piłsudskiego plasuje się w tabeli na ósmym miejscu.