Trzecie miejsce „Jaskółek” w Zabrzu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzecie miejsce „Jaskółek” w Zabrzu

Przygotowujący się do wznowienia rozgrywek Orlen Superligi (3 lutego z Industrią Kielce), piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów, podczas weekendu uczestniczyli w rozgrywanym w Zabrzu turnieju Silesia Handball Cup o Puchar Górnika Zabrze. Podopieczni trenera Marcina Janasa zakończyli go na trzeciej pozycji.

Mecz piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty Unia Tarnów - Corotop Gwardia Opole

W meczu półfinałowym „Jaskółki” zmierzyły się z Corotop Gwardią Opole. W pierwszej połowie tarnowianie uzyskali nawet czterobramkową przewagę, ostatecznie do szatni oba zespoły zeszły przy wyniku remisowym. W drugiej połowie na boisku trwała wyrównana walka. Ostatecznie po bramce zdobytej w samej końcówce przez Korneliusza Małka, spotkanie zakończyło się wynikiem 27-27 (14-14) i awansie do finału decydowały rzuty karne. Lepiej wykonywali je opolanie, zwyciężając 4-2.

W sobotnim pojedynku o trzecie miejsce, Grupa Azoty Unia zmierzyła się z SKKP Handball Brno. Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli tarnowianie, wychodząc na prowadzenie 8-4. Druga część pierwszej połowy należała co prawda do rywali, ale do przerwy nasz zespół wygrywał różnicą dwóch bramek. Druga odsłona przebiegała już pod dyktando tarnowian, którzy w końcowym rozrachunku wygrali 28-22 (14-12).

Grupa Azoty Unia: Jakub Wysocki, Patryk Małecki – Paweł Podsiadło 6 i 3, Korneliusz Małek 4 i 1, Dzmitry Smolikau 3 i 3, Michał Słupski 2 i 3, Jakub Adamski 2 i 2, Przemysław Mrozowicz 2 i 2, Jakub Sikora 2 i 0, Marcel Zdobylak 2 i 0, Vladyslav Parovinchak 1 i 4, Jakub Tokarz 1 i 3, Aliaksandr Bushkou 1 i 2, Albert Sanek 1 i 1, Łukasz Kucharzyk 0 i 4, Konrad Wątroba 0 i 0.

***

Już dzisiaj (wtorek, 23 stycznia) o godz. 18, Grupa Azoty Unia Tarnów w wyjazdowym spotkaniu drugiej rundy Orlen Pucharu Polski zagra na wyjeździe z Handball Stalą Mielec. Dla obu drużyn będzie to pierwsza w tym sezonie pucharowa potyczka. Mielczanie występują obecnie w Lidze Centralnej. Po czternastu kolejkach, czyli na półmetku rozgrywek, zajmują w niej dziesiąte miejsce, mając w dorobku sześć zwycięstw i osiem porażek. W sobotę, w meczu ostatniej kolejki pierwszej rundy przegrali u siebie 28-30 z Sandrą Spa Pogonią Szczecin.