Trzecie miejsce MKS PM MPEC w Kwidzynie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzecie miejsce MKS PM MPEC w Kwidzynie

Młodym piłkarzom ręcznym MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów nie udało się awansować do czołowej ósemki Mistrzostw Polski juniorów młodszych. W rozegranym w Kwidzynie turnieju 1/8 finału podopieczni trenera Marcina Janasa zajęli trzecie miejsce i sklasyfikowani zostali w Polsce na pozycjach 9-12.

Pierwszym rywalem szczypiornistów Pałacu była ekipa SKF Wisły Płock. W 6 min było 2-2, osiem minut później dzięki skutecznej grze duetu Oskar Klamrzyński – Igor Mróz, tarnowianie prowadzili już 8-2. W 18 min rywale zmniejszyli straty do czterech trafień (9-5), a na pięć minut przed przerwą przegrywali tylko 9-13. W końcówce pierwszej połowy na listę strzelców wpisali się Przemysław Mądel, Igor Mróz oraz Patryk Kwarciński i do szatni oba zespoły zeszły przy sześciobramkowym prowadzeniu Pałacu.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Oskara Klamrzyńskiego (17-10 w 32 min), a w kolejnych minutach cały czas utrzymywała się oscylująca w granicach sześciu bramek przewaga ekipy trenera Marcina Janasa. W 49 min po trafieniu Przemysława Mądela wzrosła ona do ośmiu goli (27-19), a dwie minuty później Igor Mróz doprowadził do wyniku 29-20. W 56 min płocczanie zmniejszyli straty do sześciu „oczek” (31-25), mecz zakończył się natomiast wygraną Pałacu 34-28 (16-10).

W drugim spotkaniu „siódemka” trenera Marcina Janasa zmierzyła się z Pogonią 1945 Zabrze. Mecz rozpoczął się po myśli naszego zespołu, który w 9 min po rzucie Przemysława Mądela prowadził 7-2. Trzy minuty później, Igor Mróz powiększył przewagę Pałacu do sześciu goli (9-3), a w 15 min po kolejnym trafieniu Przemysława Mądela na tablicy pojawił się rezultat 12-5. Kolejne minuty należały jednak do rywali i w 23 min, grający już bez Patryka Majchera (kontuzja stawu skokowego), MKS PM MPEC prowadził tylko 14-13. W końcówce pierwszej części meczu tarnowianie znów odskoczyli ekipie ze Śląska i pierwsza połowa zakończyła się ich czterobramkowym zwycięstwem.

Po czterech minutach gry po przerwie Pałac wygrywał jeszcze 25-20, ale w 38 min po trzech z rzędu trafieniach Wojciecha Włodarczyka było tylko 25-24 dla naszego zespołu. W kolejnych minutach na parkiecie trwała wyrównana walka, zabrzanie na pierwsze w tym meczu prowadzenie wyszli jednak dopiero w 50 min, gdy po kolejnej akcji Wojciecha Włodarczyka wygrywali 35-34. Trzy minuty później podopieczni trenera Marcina Janasa odzyskali prowadzenie po rzucie Przemysława Mądela (37-36), a w 57 min wygrywali 39-38. Potem stracili jednak trzy bramki z rzędu i trafienie Igora Mroza zmniejszyło jedynie rozmiary ich przegranej. Ostatecznie tarnowianie przegrali ten pojedynek 40-41 (22-18).

Po dwóch dniach wszystkie cztery uczestniczące w turnieju drużyny miały w dorobku zwycięstwo i porażkę, wiadomo więc było, że awans do czołowej ósemki zapewnią sobie zwycięzcy niedzielnych spotkań. Tarnowianie w meczu o wszystko zagrali z gospodarzami, MTS Kwidzyn. W 6 min nasz zespół przegrywał 1-3, po kolejnych sześciu minutach i dwóch z rzędu trafieniach Oskara Klamrzyńskiego było jednak 4-3 dla MKS PM MPEC. W kolejnym fragmencie żadna z drużyn nie osiągnęła znaczącej przewagi i w 25 min notowano wynik 8-8. Trzy minuty później było jednak 11-8 dla gospodarzy, którzy do przerwy okazali się lepsi o dwa trafienia.

W 36 min MTS prowadził jeszcze tylko 14-12, dwie minuty później jego przewaga wzrosła jednak do pięciu trafień (17-12). Niemal do końca spotkania szczypiorniści z Kwidzyna utrzymywali już bezpieczną, wynoszącą 4-5 bramek przewagę. W 53 min po dwóch trafieniach Igora Mroza zrobiło się wprawdzie 24-21, ale minutę później przeciwnicy wygrywali 26-21. Na początku ostatniej minuty Przemysław Mądel zmniejszył jeszcze straty Pałacu do dwóch „oczek” (28-26), ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy zwyciężyli 30-26 (12-10).

MKS PM MPEC: Kacper Słowik, Jakub Hołda - Oskar Klamrzyński 28, Igor Mróz 27, Przemysław Mądel 18, Patryk Kwarciński 11, Szymon Porębski 6, Konrad Wątroba 6, Patryk Majcher 2, Michał Mucha 2, Kacper Kamysz, Korneliusz Małek, Filip Mróz, Grzegorz Piska.