Trzecie miejsce juniorek Pałacu w półfinale w Gdyni - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzecie miejsce juniorek Pałacu w półfinale w Gdyni

Koszykarkom MKS Pałac Młodzieży Tarnów nie udało się awansować do finału Mistrzostw Polski juniorek. W półfinałowym turnieju w Gdyni zespół trenera Pawła Michalika uplasował się na trzeciej pozycji i sklasyfikowany został w Polsce na miejscach 9-12.

W pierwszym meczu tarnowianki zmierzyły się z dobrze znanym rywalem, Wisłą Can-Pack Kraków. W 3 min po akcji Magdaleny Maksymowicz nasz zespół prowadził 6-2. Krakowianki szybko doprowadziły jednak do remisu 6-6, a w 6 min wygrywały 10-9. Kolejne dwa trafienia Magdaleny Maksymowicz oraz rzuty osobiste Oliwii Węglarz pozwoliły Pałacowi na objęcie w 8 min prowadzenia 15-10. Rywalki zbliżyły się jeszcze na dystans jednego punktu, ale skuteczna gra Klaudii Stachury dała Pałacowi pięciopunktowe zwycięstwo w pierwszej odsłonie. Na początku 13 min po „trójce” Oliwii Węglarz było 28-18. Dwie minuty później na tablicy pojawił się rezultat 28-23, ale kolejna akcja Klaudii Stachury przywróciła dziesięciopunktowe prowadzenie tarnowianek (33-23 w 16 min). W kolejnych minutach utrzymywała się kilkupunktowa przewaga podopiecznych trenera Pawła Michalika, które do przerwy wygrywały 39-30.

W 25 min notowano wynik 43-36 dla Pałacu. Rzut za trzy punkty Oliwii Węglarz oraz akcja 2+1 Magdaleny Maksymowicz pozwoliły tarnowiankom na odskoczenie na dystans trzynastu „oczek” (49-36), na niewiele ponad minutę przed końcem trzeciej kwarty było jednak tylko 52-45. „Trójki” Julii Świętochowskiej i Magdaleny Maksymowicz pozwoliły tarnowiankom na doprowadzenie w 31 min do stanu 61-45 i niemal do końca spotkania utrzymywały one dwucyfrowe prowadzenie. Dopiero w końcówce 39 min, krakowianki zmniejszyły straty do ośmiu punktów (65-57), ostatecznie mecz zakończył się wygraną MKS PM 69-59 (21-16, 18-14, 16-15, 14-14).

Drugim przeciwnikiem naszej ekipy był UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Mecz rozpoczął się od „trójki” Oliwii Węglarz, ale w 5 min tarnowianki przegrywały 3-12. Na początku 9 min straty Pałacu wzrosły do czternastu „oczek” (9-23), dzięki czterem punktom Weroniki Węglarz pierwsza kwarta zakończyła się natomiast dziesięciopunktową porażką MKS PM. Druga kwarta rozpoczęła się od czterech punktów zespołu z Aleksandrowa Łódzkiego, który w 12 min po rzucie za trzy punkty Oliwii Węglarz prowadził 27-18. Na kolejny celny rzut z gry tarnowianek czekać trzeba było jednak do 18 min, kiedy po akcji Weroniki Węglarz na tablicy pojawił się wynik 40-23 dla UKS Basket SMS. Końcówka pierwszej połowy również należała do przeciwniczek, które do przerwy wygrywały 48-26.

Na początku 16 min Pałac przegrywał już 28-60. Dwie minuty później po rzucie Klaudii Stachury było 64-38 dla UKS Basket SMS, końcówkę kwarty ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego wygrała jednak 6-0 i po trzydziestu minutach prowadziła 70-38. Początek ostatniej kwarty należał do tarnowianek (72-44 w 33 min), potem znów na boisku dominowały przeciwniczki, które w 38 min wygrywały 87-45. Ostatnie minuty przyniosły już tylko kosmetykę wyniku i Pałac przegrał 52-93 (13-23, 13-25, 12-22, 14-23).

Na zakończenie podopieczne trenera Pawła Michalika zagrały z gospodyniami turnieju, ekipą GTK Arka Gdynia. W 2 min po „trójce” Magdaleny Maksymowicz było 5-4 dla Pałacu, ale było to ostatnie w tym meczu prowadzenie tarnowianek. Kolejne punkty nasz zespół zdobył dopiero w 8 min, gdy po rzucie Julii Świętochowskiej na tablicy pojawił się wynik 29-7 dla GTK Arka. W 13 min gdynianki wygrywały już 40-10. Kolejne minuty drugiej kwarty przyniosły grę kosz za kosz i w 18 min było 53-21 dla gospodyń. W ostatniej minucie akcję 2+1 przeprowadziła Martyna Kolbusz, rzut wolny wykorzystała także Gabriela Ramian i do przerwy Pałac przegrywał 25-53.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od jedenastu punktów zespołu z Gdyni (64-25 w 26 min). W końcówce tej odsłony tarnowianki zaczęły trafiać do kosza i po trzydziestu minutach przegrywały 30-72. Końcowe dziesięć minut również przebiegało pod znakiem dominacji koszykarek GTK Arka, które ostatecznie zwyciężyły 99-38 (34-10, 19-15, 19-5, 27-8).

MKS PM: Klaudia Stachura 48, Oliwia Węglarz 36, Magdalena Maksymowicz 23, Weronika Węglarz 20, Julia Świętochowska 15, Julia Węglarz 7, Magdalena Kuraś 6, Martyna Kolbusz 3, Gabriela Ramian 1, Kinga Kozielec 0.