Trzecie miejsce kadetów w Mińsku Mazowieckim - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzecie miejsce kadetów w Mińsku Mazowieckim

Prowadzonej przez trenera Jarosława Mosio drużynie MUKS 1811 Unii Tarnów nie udało się niestety awansować do finałów Mistrzostw Polski w koszykówce kadetów. W półfinałowym turnieju w Mińsku Mazowieckim tarnowianie uplasowali się na trzecim miejscu i tym samym sklasyfikowani zostali w Polsce na miejscach 9-12.

Pierwszym rywalem MUKS 1811 Unii był Exact Systems Śląsk Wrocław. Mecz od początku przebiegał pod dyktando wrocławian, którzy na początku 6 min prowadzili 13-0. Dwie minuty później było 23-6, po „trójkach” Michała Moskala i Adriana Klocha pierwsza kwarta zakończyła się trzynastopunktową wygraną ekipy z Wrocławia. W początkowych minutach drugiej kwarty można było mówić o w miarę wyrównanej grze, na początku 14 min tarnowianie przegrywali tylko 19-37. Cztery minuty później rywale wygrywali już jednak 53-19, a na przerwę zeszli przy prowadzeniu 57-28.

Fragment spotkania między 23 a 27 minutą wrocławianie wygrali 18-0, doprowadzając do rezultatu 81-32. Do ostatniej kwarty oba zespoły przystąpiły natomiast przy wyniku 87-39. Końcowe dziesięć minut znów rozpoczęło się od punktowej serii drużyny Exact Systems Śląsk i w 35 min po rzucie za trzy punkty Stycznia było już 100-39. Na niespełna dwie minuty przed końcem na tablicy pojawił się rezultat 106-49, w końcówce koszykarze z Wrocławia powiększyli przewagę o kolejne osiem „oczek”, zwyciężając 114-49 (25-12, 32-16, 30-11, 27-10).

W sobotę tarnowianie zmierzyli się z ekipą MKK Basket Koszalin, która podobnie jak MUKS 1811 Unia rozpoczęła turniej od porażki. Mecz rozpoczął się od pięciu punktów zespołu z Koszalina, który w 3 min prowadził 9-3. W 7 min Mateusz Pochroń doprowadził do remisu 15-15. Minutę później było 21-15 dla MKK Basket, a pierwszą kwartę tarnowianie zakończyli z trzypunktową stratą. Po wznowieniu gry w drugiej kwarcie szybko ją jednak zniwelowali i w 12 min Damian Banak trafiając za trzy punkty wyprowadził MUKS 1811 Unię na prowadzenie 25-23. Przez kolejne minuty górą była raz jedna, raz druga drużyna, ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38-37 dla zespołu trenera Jarosława Mosio.

Na początku drugiej połowy rywale zdobyli cztery punkty, wychodząc w 31 min na prowadzenie 41-38. Cztery minuty później było 49-45, osiem z rzędu punktów Mateusza Tryby (w całym meczu zdobył 33 punkty), pozwoliło jednak tarnowianom na objęcie prowadzenia 53-49. W odpowiedzi siedem punktów zdobyli jednak koszykarze z Koszalina i po trzydziestu minutach to oni wygrywali 56-53. Po niespełna trzydziestu sekundach gry w czwartej kwarcie i kolejnych dwóch trafieniach Mateusza Tryby było 57-56 dla ekipy z Tarnowa, która w 34 min dzięki punktom Damiana Banaka prowadziła 66-60. Rywale trzykrotnie zbliżyli się na dystans trzech punktów, w końcowym rozrachunku tarnowianie wygrali jednak 74-67 (20-23, 18-14, 15-19, 21-11).

Niedzielny pojedynek MUKS 1811 Unii z gospodarzem turnieju, UKS Probasket Mińsk Mazowiecki, decydował o tym, która z tych drużyn zagra obok Exact Systems Śląska Wrocław w finale. W 5 min było 8-11, dwie minuty później przewaga gospodarzy wzrosła do dziewięciu punktów (8-17). Na początku 9 min ekipa z Mińska Mazowieckiego prowadziła 22-12, po trafieniach Adriana Klocha, Andrzeja Schabowskiego i Mateusza Pochronia, pierwsza kwarta zakończyła się sześciopunktowym zwycięstwem UKS Probasket. Na początku 12 min tarnowianie przegrywali tylko 20-26, ale w 14 min było już 20-35. Tę kilkunastopunktową przewagę dowieźli gospodarze do końca pierwszej połowy, po której prowadzili 49-33.

Jeszcze w 26 min gospodarze wygrywali 57-42, na koniec trzeciej kwarty ich przewaga zmalała jednak do dziewięciu „oczek” (59-50). Gospodarze szybko rozwiali jednak nadzieje tarnowskich koszykarzy na korzystny wynik, na początku 32 min prowadzili bowiem 66-50 i niemal do końca meczu utrzymywali blisko dwudziestopunktową przewagę. W 37 min było 78-60 dla UKS Probasket. Dzięki „trójce” Adriana Klocha oraz trafieniom Michała Moskala oraz Andrzeja Schabowskiego, minutę później tarnowianie zmniejszyli wprawdzie straty do jedenastu punktów (67-78), ale w ostatecznym rozrachunku przegrali 67-83 (18-24, 15-25, 17-10, 17-24).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Tryba 55, Adrian Kloch 35, Mateusz Pochroń 34, Michał Moskal 30, Damian Banak 21, Andrzej Schabowski 11, Bartłomiej Kras 4, Mikołaj Ciesielski 0, Michał Knapik 0, Brajan Sowa 0.