Trzecie miejsce koszykarzy w Kłodzku - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzecie miejsce koszykarzy w Kłodzku

Koszykarze Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów niemal do ostatniej minuty walczyli o awans do finałowego turnieju o awans do drugiej ligi. Ostatecznie podopieczni trenera Łukasza Stawarza zajęli w ćwierćfinale w Kłodzku trzecie miejsce i marzenia o awansie muszą odłożyć przynajmniej o rok.

Koszykarze Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów

Pierwszym rywalem, grających tego dnia bez Pawła Zaczkiewicza, tarnowian była występująca z „dziką kartą” ekipa rezerw PGE Spójni Stargard. Pierwsza kwarta przyniosła wyrównaną grę. Po czterech minutach nasz zespół przegrywał wprawdzie 9-13, ale dwie minuty później po „trójce” Andrzeja Schabowskiego było 16-15 dla Zeltrans MUKS 1811 Unii. Ostatecznie odsłona ta zakończyła się trzypunktową wygraną zespołu ze Stargardu. W 12 min rywale wygrywali już 27-19, a przy stanie 35-26 zdobyli 13 punktów z rzędu i na niespełna dziesięć sekund przed końcem pierwszej połowy prowadzili 48-26. W końcówce tej odsłony trzy rzuty wolne wykorzystał Adrian Boduch i do przerwy nasza drużyna przegrywała 29-48. Po pięciu minutach gry w trzeciej kwarcie było 39-59. Minutę później PGE Spójnia wygrywała 64-39. Tę ponad dwudziestopunktową przewagę dowiozła do końca trzeciej kwarty, po której prowadziła 75-51. W 33 min notowano jeszcze wynik 56-80, w kolejnych minutach zespół trenera Łukasza Stawarza zaczął odrabiać straty i na początku 37 minuty przegrywał już tylko 79-89. Na 35 sekund przed końcem za trzy punkty trafił Adrian Szumlański i było 89-94, a w kolejnej akcji rywale stracili piłkę. Niestety koszykarzom z Tarnowa nie udało się zdobyć kolejnych punktów, a ich przegraną 89-96 (19-22, 10-26, 22-27, 38-21) przypieczętował Grzegorz Chodźko (mecz zakończył z dorobkiem 47 punktów!), dwukrotnie trafiając z linii rzutów wolnych.

W drugim spotkaniu koszykarze Zeltrans MUKS 1811 Unii zmierzyli się z ekipą SKS Wilki Ełk. Był to mecz do jednego kosza, w którym zespół trenera Łukasza Stawarza już w 2 min prowadził 9-1. Potem gra wyrównała się (20-13 w 7 min), ale po dziesięciu minutach nasz zespół wygrywał 30-13. Na początku 12 min po „trójce” Mikołaja Steca było 35-13, a w 16 min na tablicy pojawił się wynik 48-19. Kolejne dziesięć punktów zdobyli rywale (48-29 w 19 min), a do przerwy tarnowianie wygrywali 55-33. Po czterech minutach gry po przerwie notowano wynik 66-41. W dalszych fragmentach tej kwarty tarnowianie systematycznie powiększali przewagę, która po trzydziestu minutach osiągnęła rozmiary 34 „oczek” (84-50). Na początku 35 min koszykarze z Tarnowa wygrywali już 98-52, a setny punkt zdobył minutę później Dominik Niemczura. Ostatecznie drużyna Zeltrans MUKS 1811 Unii zdobyła blisko dwa razy więcej punktów od rywali, zwyciężając 113-57 (30-13, 25-20, 29-17, 29-7). Warto dodać, że podopieczni trenera Łukasza Stawarza 15 razy trafili zza linii 6.75 m.

Na zakończenie turnieju tarnowianie rywalizowali z gospodarzami, Chrobrym XXI Kłodzko. Sytuacja w tabeli ułożyła się w ten sposób, że nasz zespół chcąc awansować do finału musiał wygrać różnicą przynajmniej trzech punktów. Zaczęło się bardzo dobrze, gdyż po niespełna minucie Zeltrans MUKS 1811 Unia prowadziła 5-0, a w 5 min 16-6. Pierwsza kwarta zakończyła się natomiast ośmiopunktową wygraną naszej drużyny. W połowie drugiej „ćwiartki” było jeszcze 33-26 dla ekipy z Tarnowa, po trafieniu za trzy punkty Łukasza Walaska, do przerwy 37-35 prowadzili jednak koszykarze z Kłodzka. W 21 min tarnowianie na chwilę odzyskali prowadzenie (38-37), ale minutę później przegrywali 38-45. W 26 min ekipa trenera Łukasza Stawarza zmniejszyła straty do dwóch punktów (47-49), a chwilę później było 50-51. Końcówka kwarty należała jednak do zespołu z Kłodzka, który po trzydziestu minutach wygrywał 59-51. „Trójka” Michała Moskala i dwa trafienia Mikołaja Wróbla, spowodowały, że w 32 min Chrobry XXI prowadził tylko 61-58. W 37 min mecz zaczął się natomiast jakby od nowa, gdyż po trafieniu Pawła Zaczkiewicza było 68-68. Niestety, końcowe fragmenty koszykarze z Kłodzka wygrali 11-0, w końcowym rozrachunku zwyciężając 79-68 (18-26, 19-9, 22-16, 20-17).

Zeltrans MUKS 1811 Unia: Paweł Zaczkiewicz 50 (4x3), Mikołaj Wróbel 47 (8x3), Andrzej Schabowski 44 (6x3), Dominik Niemczura 29 (1x3), Igor Michalski 27 (2x3), Adrian Szumlański 24 (6x3), Mikołaj Stec 14 (3x3), Mateusz Baziak 11, Dawid Szewczyk 11 (2x3), Michał Moskal 6 (1x3), Daniel Siedlik 4, Adrian Boduch 3.