Trzecie zwycięstwo futsalistów Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzecie zwycięstwo futsalistów Unii

Trwa zwycięska seria pierwszoligowych futsalistów Unii Tarnów. W rozegranym w niedzielę, w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, meczu trzeciej kolejki, pokonali oni 3-2 (3-1) Gwiazdę Ruda Śląska.

Mecz pierwszej ligi futsalu Unia Tarnów - Gwiazda Ruda Śląska

Początek spotkania należał do gospodarzy. Unia objęła prowadzenie już w 4 min po strzale Wojciecha Przybyła. Dwie minuty później między słupki trafił Konrad Stańczyk i Unia prowadziła 2-0. W 12 min po raz drugi tego dnia bramkarza gości pokonał Wojciech Przybył i wydawało się, że „Jaskółki” nie będą miały problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa. Tymczasem jeszcze przed przerwą przewaga naszej drużyny zmalała do dwóch bramek, w końcówce pierwszej odsłony Jakub Wałach skapitulował bowiem po strzale Bartosza Siadula.

W drugiej połowie kibice zgromadzeni w hali PWSZ zobaczyli tylko jedną bramkę. W 27 min zdobył ją Jakub Grzybowski, ustalając tym samym wynik pojedynku. Po trzech kolejkach, Unia z kompletem punktów zajmuje drugie miejsce, jedynie gorszą różnicą bramek ustępując liderowi, ekipie BSF Bochnia.

Unia: Jakub Wałach – Wojciech Przybył 2, Tomasz Grzesiak, Mateusz Mroczka, Konrad Podobiński oraz Dominik Strzelecki – Konrad Stańczyk 1, Szymon Adamski, Damian Chudyba, Konrad Fryś, Dawid Sojda, Robert Ślęczka, Dominik Wardzała, Mateusz Waryłkiewicz.