Trzy bramki w meczu z mistrzyniami Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzy bramki w meczu z mistrzyniami Polski

W meczu szesnastej kolejki piłkarskiej ekstraligi kobiet, Tarnovia zmierzyła się na boisku w Woli Rzędzińskiej z mistrzyniami Polski, Czarnymi Antrans Sosnowiec. Tarnowianki przegrały to spotkanie 3-6 (2-2), przy czym podkreślić trzeba, że sosnowiczanki we wcześniejszych piętnastu meczach straciły zaledwie sześć bramek.

Mecz ekstraligi piłki nożnej kobiet: Tarnovia - Czarni Antrans Sosnowiec

Mecz rozpoczął się po myśli zespołu z Zagłębia Dąbrowskiego, który w 17 min objął prowadzenie po strzale Agnieszki Jędrzejewicz. Siedem minut później ładnym uderzeniem popisała się Katarzyna Białoszewska i było 1-1. W 35 min przyjezdne odzyskały prowadzenie po strzale z rzutu karnego Martyny Wiankowskiej. Znów nie cieszyły się nim jednak długo, gdyż w doliczonym czasie gry pierwszej połowy (45+1 min) ponownie na listę strzelczyń wpisała się Katarzyna Białoszewska.

Od 49 min gospodyniom przyszło grać w osłabieniu, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczyła bowiem Gabriela Gębica. Mistrzynie Polski bezwględnie wykorzystały grę w przewadze, jej efektem były trzy bramki strzelone w ciągu niespełna dziesięciu minut przez Patricię Fischerovą (59 min), Martynę Wiankowską (65 min) oraz Zofię Buszewską (67 min). W 86 min szóstego gola dla zespołu z Sosnowca zdobyła Kinga Kozak, a dwie minuty później wynik meczu ustaliła Klaudia Kubaszek, strzałem głową finalizując wrzutkę z rzutu rożnego.

Na sześć kolejek przed końcem sezonu, tarnowianki zajmują w tabeli dziesiąte miejsce, o trzy punkty wyprzedzając klasyfikowaną na spadkowej, jedenastej pozycji, Olimpię Szczecin.

Tarnovia: Magdalena Syrek – Zofia Porada, Katarzyna Trytek (84 Aleksandra Pleban), Gabriela Gębica, Aniela Drwal, Katarzyna Białoszewska, Karolina Piwowarczyk, Paulina Wałaszek (69 Aleksandra Skrzyniarz), Gabriela Kusion, Klaudia Kubaszek, Gabriela Krawczyk (73 Kornelia Dudziak).