Trzy finały pięściarzy Tigera - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzy finały pięściarzy Tigera

Reprezentanci Tigera Tarnów z powodzeniem rywalizowali w odbywającym się w Bydgoszczy XV Międzynarodowym Turnieju Bokserskim Kadetów im. Jerzego Adamskiego. W zawodach tych walczyło trzech podopiecznych trenera Józefa Sadki, a ich dorobek to jeden medal złoty i dwa srebrne.

Na najwyższym stopniu podium stanął walczący w kategorii 46 kg, Gracjan Ciureja. W pojedynku półfinałowym pokonał on 3-0 Huberta Domarosa z Gardy Wicko, w finale zwyciężył natomiast – również jednogłośnie na punkty – Jakuba Borkowskiego z Czarnych Słupsk.

Maciej Basta (52 kg) w półfinale wygrał 3-0 z Filipem Kamińskim z Startu Włocławek, w walce o „złoto” nie sprostał natomiast Filipowi Lewandowskiemu, przegrywając z zawodnikiem Championa Włocławek 1-2. Trzeci z podopiecznych trenera Józefa Sadki, Kacper Ciureja, w półfinale walki 54 kg zwyciężył jednogłośnie na punkty Szymona Kroka z Gardy Wicko, w finale przegrał natomiast 1-2 z Ilmanem Didaevem z Startu Grudziądz.