Trzy medale lekkoatletów w Toruniu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzy medale lekkoatletów w Toruniu

Z trzema medalami: srebrnym i dwoma brązowymi, wrócili tarnowscy lekkoatleci z rozgrywanych w Toruniu Mistrzostw Polski do lat 20 w lekkiej atletyce. Pobyt w Toruniu szczególnie miło wspominał będzie Mateusz Różański, który stanął na podium nie tylko w swojej koronnej konkurencji, czyli w skoku w dal, ale również przyczynił się do zdobycia trzeciego miejsca przez sztafetę 4x100 metrów.

W kwalifikacjach konkursu skoku w dal, Mateusz Różański z AZS PWSZ Tarnów awans do czołowej dwunastki zapewnił sobie w drugim skoku, uzyskując wynik 7.09 m. W finale, podopieczny Jarosława Wałaszka najlepszy rezultat osiągnął w ostatniej, szóstej próbie, skacząc na odległość 7.31 m. Wynik ten zapewnił mu tytuł wicemistrza Polski i przypieczętował start w Mistrzostwach Europy do lat 20, które w dniach 20-23 lipca odbędą się w włoskim Grosseto.

Drugi medal dla AZS PWSZ wywalczyła męska sztafeta 4x100 metrów, biegnąca w składzie: Kamil Kubala, Michał Opocki, Grzegorz Ungar i Mateusz Różański. Osiągnęła ona wynik 43.11 s., zajmując w gronie dziewiętnastu sztafet trzecie miejsce.

Brązowy medal wywalczył również trenowany przez Ryszarda Jasicza, Dariusz Nowakowski z MLUKS Tarnów. W biegu na 5000 metrów uzyskał on czas 15:14.79 min, a jeszcze na dwa kilometry przed metą przewodził całej stawce rywali. Dziesiąte miejsce w tej konkurencji zajął inny reprezentant MLUKS, Przemysław Kozioł, wynikiem 15.57.26 min ustanawiając rekord życiowy.

Dariusz Nowakowski z powodzeniem rywalizował także w biegu na 3000 metrów. Linię mety minął jako piąty, w czasie 8:41.76 min, przy czym po dwóch kilometrach zajmował pierwsze miejsce.