Trzy medale młodych wspinaczek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzy medale młodych wspinaczek

Z trzema medalami: dwoma srebrnymi i brązowym powróciły tarnowskie zawodniczki z rozgrywanych w Bytomiu Mistrzostw Polski juniorów, juniorów młodszych i młodzików we wspinaczce sportowej.

Antonina Tarczoń

Mistrzostwa w kategorii juniorek młodszych były zarazem finałem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Z bardzo dobrej strony pokazała się w nich Antonina Tarczoń (na zdjęciu) ze Sportivy Tarnów. W eliminacjach podopieczna trenerki Edyty Ropek uzyskała wynik 11.64 s i zajęła drugie miejsce.

W ćwierćfinale tarnowianka pewnie pokonała Olimpię Bombiak-Matuszewską z Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego. W półfinale przyszło jej zmierzyć się z kolejną zawodniczką ŁKW, Kamilą Kiersztyn. Tym razem walka trwała do ostatnich metrów. Zwycięsko wyszła z niej Antonina Tarczoń, pokonując rywalkę o 15 setnych sekundy (czasy odpowiednio 11.27 i 11.42 s).

W walce o złoty medal tarnowianka uległa natomiast Darii Zając ze Skarpy Bytom, która w finałowym biegu uzyskała najlepszy czas zawodów, jako jedyna przebiegając ścianę poniżej 10 sekund (9.72 s).

Dwa medale zdobyły w Bytomiu także zawodniczki MKS Pałac Młodzieży Tarnów: Natalia Bibro i Klara Noga. Rywalizująca w kategorii juniorek Natalia Bibro po zajęciu trzeciego miejsca w eliminacjach, w półfinale zwyciężyła Karolinę Ptak ze Skarpy Bytom, aby w finale ulec Martynie Stokowiec ze Speleoklubu Świętokrzyskiego.

Młodziczka Klara Noga w eliminacjach była również trzecia. Następnie uległa Zuzannie Sygulskiej z miejscowej Skarpy, a w biegu o trzecie miejsce pokonała Hannę Jastrzębską z Pol-Inowex Skarpy Lublin.