Trzy porażki młodych koszykarek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzy porażki młodych koszykarek Pałacu

Ostatnie dni nie były udane dla młodych koszykarek MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Od dwóch wysokich porażek rozpoczęły sezon kadetki „B”, swój mecz przegrały również kadetki tarnowskiego klubu.

Mecz koszykówki kadetek: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - MOSiR Bochnia (przy piłce Emilia Wawrzon)

Trenowana przez Jacka Falkowskiego drużyna kadetek (na zdjęciu Emilia Wawrzon (przy piłce) i Roksana Rojek), która na inaugurację wygrała u siebie z UKS Żak Nowy Sącz, w drugim meczu rozegranym w hali przy ul. Gumniskiej w Tarnowie musiała uznać wyższość MOSiR-u Bochnia. Po pierwszej kwarcie tarnowianki miały o pięć punktów mniej od przyjezdnych. Druga „ćwiartka” przyniosła wyrównaną grę i do przerwy Pałac przegrywał tylko 25-31. W trzeciej kwarcie bochnianki zdobyły jednak ponad dwa razy więcej punktów od naszego zespołu i po trzydziestu minutach ich przewaga wzrosła do blisko dwudziestu punktów (53-35). W końcowych dziesięciu minutach podopieczne trenera Jacka Falkowskiego nie odrobiły tych strat, przegrywając 57-75 (13-18, 12-13, 10-22, 22-22).

MKS Pałac Młodzieży: Emilia Wawrzon 22, Laura Ziaja 10, Wiktoria Zabawa 10, Maya Florek 9, Weronika Bielawska 2, Natalia Turek 2, Julia Zięba 2, Iga Chodorowska 0, Zofia Chrupek 0, Roksana Rojek 0.

Zespół kadetek „B” Pałacu, którego szkoleniowcem jest Debora Sajdak-Malec, na inaugurację sezonu zmierzył się na wyjeździe z Wisłą CanPack Kraków. Spotkanie to od początku toczyło się pod dyktando krakowianek, które do przerwy prowadziły już 54-10. Po zmianie stron przewaga Wisły CanPack była jeszcze bardziej zdecydowana i mecz zakończył się porażką naszej drużyny 18-109 (7-31, 3-23, 2-31, 6-24).

W zaległym meczu drugiej kolejki, tarnowianki zagrały w swojej hali z MOSiR-em Bochnia. Najbardziej wyrównany przebieg miała w tym meczu pierwsza kwarta, którą gospodynie przegrały różnicą dziesięciu punktów. Do przerwy bochnianki prowadziły już jednak 52-12, a w kolejnych kwartach również zdecydowanie przeważały na boisku. Ostatecznie Pałac przegrał ten pojedynek 25-113 (10-20, 2-32, 8-30, 5-31)

MKS Pałac Młodzieży: Emilia Wawrzon 7 i -, Wiktoria Załęska 6 i 2, Tatiana Stepek 2 i 4, Julia Warzecha 2 i -, Zofia Chrupek 1 i 3, Nadia Gądek 0 i 4, Maja Reczek 0 i 4, Iga Chodorowska 0 i 2, Amelia Drelicharz 0 i 0, Vanessa Wąż 0 i 0, Oliwia Wrona – i 4, Nikola Łazarz – i 2, Emilia Cichy – i 0, Karolina Puchała – i 0.